banner374
21 Şubat 2013 Perşembe 21:44
Bilişim Eğitimi Ekranlarda Tartışıldı
 Bloomberg HT Televizyonunun Enkırmeni Ali Çağatay tarafından Bilişim Dersleri ile ilgili 20 Şubat Çarşamba günü bir program yapıldı. Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği Başkanı Burcu Yılmaz'ın konuk olarak katıldığı programda bilişim sektörü ile ilgili ilginç istatistiklere ve önemli değerlendirmelere yer verildi. Bilişim Derslerinin zorunlu olması için yeni Bakana karşı büyük bir beklenti içinde olunduğu programda vurgulanırken, Bilişim Eğitimi için yapılan bu program tekrar tekrar izlenmeye değerdi.

 

Ali Çağatay'ın sunduğu Ana Haber bülteninde arka arkaya gelen Bilişim Sektörü haberleri sonrasında Türkiye'nin Bilişim Eğitimi konusunda sınıfta kalmak üzere olduğu gerçeği çarpıcı Araştırma sonuçları ve Bilimsel veriler eşliğinde ekran başındaki izleyicilerle paylaşıldı.

 

Asli görevleri okullarda Bilişim Eğitimi vermek olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda kullanılmaması,

 

Çocukların ve Gençlerin Sanal ortamda tasvip edilmeyecek deneyimleri yaşamak zorunda bırakılması,

 

Toplum nazarında Bilgisayar Okuryazarlığının "Çocuklarımız her şeyi biliyor" nevinden bir yaklaşımla çok hafife alınması ve sonrasında ortaya çıkan acı tablo,

 

Milyon dolarlık yatırımların yapıldığı FATİH Projesi kapsamında okullarda görevli olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine herhangi bir Görev ve Sorumluluk yüklenmemiş olması ve alan dışı görevlendirmelerin yapılması gibi birçok konu yayında ayrıntılı olarak konuşuldu.

banner182
Son Güncelleme: 21.02.2013 21:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tuğba 4 yıl önce

bilişm siz olmazzzzzzzzzzzzzzzzzz