banner374
27 Mayıs 2013 Pazartesi 07:46
Bir Kurum Ancak Bu Kadar Ciddiyetsiz Yönetilir
 Türkeğitimsen ,  Milli   Eğitim  Bakanlığında görev yapan  öğretmenler  dışındaki personelin atama ve   yer  değiştirmelerinde  yaşanan  mağduriyetler hususunda yaptığı yazılı başvuruya Bakanlıkça verilen cevap içler acısıdır.
 
NABİ HOCA ADINA BÜROKRATLARI YANLIŞ BİLGİLER VERİYOR
Türkeğitimsen’in Genel İdari Hizmetler, Teknik Hizmetler ve Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan personellerin atama ve yer değiştirmelerinde yaşanan sorunlara yönelik sormuş olduğu soruya ; Bakan adına İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü olmayan yönetmeliği ilgi tutarak cevap veriyor.
Sendikaya , Bakan adına cevap veren İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü , MEB’in 16.05.2013 tarih ve 995436 sayılı cevabi yazısında; hizmet sınıflarında görev yapan personelin atama ve yer değiştirmelerine ilişkin işlemlerin Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik çerçevesinde değerlendirileceğini söylüyor.
Öğretmen dışında MEB görev yapan personelin atama ve yer değiştirme yönetmeliği yoktur. İlk kez 2011 yılında öğretmen dışında kalan personellere yönelik düzenlenen nakil yönetmeliği taslak olarak sendikalara gönderilmiş ancak bu taslak resmiyet kazanamadan Bakanlık koridorlarında kaybedilmiştir.
MEB’in en kritik yeri olan İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü iflas etmiştir. Müsteşar Bey’in sekreterinin de İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne grup başkanı olmasıyla , İnsan Kaynaklarında genel müdürde dahil neredeyse eğitim kökenli yönetici kalmamış ve hafıza tamamen silinmek üzeredir.
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü , kendi personelinin atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin olup olmadığını dahi bilmiyor. Bilmediği gibi arşivi açıp bir bakma gereği bile hissetmeden sendikaya yanlış cevap yazıyor…
İşte koskoca Genel Müdürlük ve Bakanlık bu ciddiyet ve bu kişilerle yönetiliyor…

İŞTE BAKANLIĞIN SENDİKAYA VERMİŞ OLDUĞU YANLIŞ BİLGİ İÇEREN BİLGİ EDİNME CEVABI

banner182
Son Güncelleme: 27.05.2013 07:46
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol