banner374
09 Nisan 2013 Salı 11:38
Bu köyde okul var, öğrenci yok
 Köyde okul var, ancak öğrenci yok. Köydeki ailelerin çoğunun çocuklarını Batman merkez ve ilçelerinde okutmaları nedeniyle köydeki okulda yıllardır eğitim öğretim yapılmıyor.
Beşiri ilçesi Çakıllı Köyü İlköğretim Okulu, öğrencisi olmadığı için yıllardır atıl durumda bekliyor. Köydeki ailelerin çoğunun çocukları Batman merkez ve ilçelerinde okuduğu için köyde hiç çocuk yok. Daha önce müdür ve öğretmenler odası olarak kullanılan kısmında şu an bir aile yaşıyor.

Okulun yaklaşık 12 yıldır boş olduğunu belirten Çakıllı Köyü Muhtarı Arif Demirtaş, "Okulun boş olmasının nedeni, köylünün çocuklarını Batman ve ilçelerindeki okullara kaydetmesidir. Öğrenci olmadığı için okul da kapanmıştır. Okulun daha önce müdür odası olarak kullanılan bölümüne bir aile yerleştirmişiz ki okula zarar verilmesin. Camı çerçevesi kırılmasın." dedi.

Şu an atıl durumda olan okulun nasıl değerlendirileceği konusunda bir fikrinin olmadığını söyleyen Demirtaş, köyde birinin evi yıkılsa, evsiz kalsa okula yerleştireceklerini ifade etti.

CİHAN


banner182
Son Güncelleme: 09.04.2013 11:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
dürüst olalım 4 yıl önce

hayret hani mebin en büyük problemi alan değişikliyi flaş haber (!) mebin başka probleni yok öğretmenler zevk sefa içinde sorunları yok meb personel kabüğudan sıyırıl alan değiştirip memnun olanlar müsteşar olmadı onlarda gariban ekmeyinin peşinden koşanlar unutmayı dünyada en kolay şey ah almaktır en zor olanlada zamanı değerlendimek, acıları unutmak, sır tutmak ve her şeye rağmen dürüstolmaktır keşke tek problem alan değişikliyi olsadı inanın alan değiştiren herkes geri dönerdi