banner406
banner396
28 Kasım 2012 Çarşamba 17:10
Bu okul müdürünü kim koruyor

CAHİT ÖZDEMİR HAKKINDA İLERİ SÜRÜLEN
İDDİA VE USULSÜZLÜKLER.
OKUL MÜDÜRÜ CAHİT ÖZDEMİR BUGÜNE KADAR OKULDA GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER VE VELİLER TARAFINDAN DEĞİŞİK TARİHLERDE İLGİLİ MAKAMLARA DEFALARCA ŞİKAYET EDİLMİŞTİR.
YAPILANŞİKAYETLER İLGİLİLER TARAFINDAN GEREKTİĞİ ŞEKİLDE KARŞILIK GÖRMEMİŞTİR.
ŞİKAYETLERİLGİLİ MAKAMLARCA ZAMAN ZAMAN HAFİFE ALINMIŞ,ÜSTÜ ÖRTÜLMEYE ÇALIŞILMIŞ,SORUŞTURMALAR SONUCUNDA VERİLEN CEZALAR OLSADA BU CEZALARIN OKUL MÜDÜRÜNÜN YAPTIĞI EYLEMLERİN KARŞILIĞI OLMADIĞI KANAATİ YAYGIN OLARAK DÜŞÜNÜLMEYE BAŞLANMIŞTIR.
OKULDA ÖĞRTMENLER ARASINDA HUZURSUZLUK HERGEÇEN GÜN ARTARAK DEVAM ETTİĞİNDEN BAZI ÖĞRETMENLER TAYİN İSTEYEREK KURTULMA YOLUNU SEÇMİŞLERDİR.
OKUL MÜDÜRÜNÜN ÖĞRETMENLER ARASINDAKİ AYRIMCI YAKLAŞIMI DA HUZURSUZLUĞUN BİR DİĞER SEBEBİ OLMUŞTUR.
OKUL MÜDÜRÜ CAHİT ÖZDEMİR'İN HER BİR SORUŞTURMADAN HAFİF CEZALARLA SIYRILMIŞ OLMASI ÖĞRETMENLER ARASINDA OKUL MÜDÜRÜNÜN ÜST MAKAMLARDAN TARAFINDAN KORUNDUĞUİZLENİMİNİ ARTIRMIŞ BU DA ÖĞRETMENLERİN SİNDİRİLMESİ GİBİ BİR DURUMU ORTAYA ÇIKARMIŞTIR,ADALETE OLAN İNANCININ ZAYIFLAMASINA YOLAÇMIŞTIR.
BUGÜNE KADAR DEFALARCA ŞİKAYET EDİLEN OKUL MÜDÜRÜ CAHİT ÖZDEMİR'İN HAKKINDAKİ ŞİKAYET KONULARI VE KARŞILIĞINDA KENDİSİNE VERİLEN CEZALARDAN ÖRNEKLER AŞAĞIDA SIRALANMIŞTIR.
1. AÇILAN BİR SORUŞTURMA SONUCUNDA OKUL DEMİRBAŞLARINDAN BAZILARININ YOK OLMASINDA MÜFETTİŞLER TARAFINDAN SORUMLULUĞU OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞ,SORUŞTURMA SONUCUİSNAT EDİLEN SUÇLAMALAR SUBUTA ERMİŞ ANCAK HAKKINDA ADLİ SORUŞTURMA YAPILMASINA GEREK DAHİ DUYULMAMIŞTIR.OKUL MÜDÜRÜNÜN KAYIP DEMİRBAŞLAR YERİNE BAŞKA KURUMLARDAN DÜŞÜMÜ YAPILMIŞ BAZI DEMİRBAŞLARI KOYMA GİRİŞİMLERİ OLDUĞU DUYUMLARI ALINMIŞTIR.
2. ÖĞRENCİLERE AĞIZA ALINMAYACAK SÖZLERLE HAKARET ETTTİĞİ,KÖY MEYDANINDA ÖĞRENCİ DÖVDÜĞÜ SUBUTA ERMİŞ,ANCAK SADECE İHTAR CEZASI VERİLMİŞTİR.(CEZA İLE EYLEM ARASINDA DERİN ÇELİŞKİLER VARDIR)
3. ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTILARINI USULÜNE UYGUN YAPMADIĞI İÇİN SORUŞTURMA GEÇİRMİŞ VE CEZA ALMIŞTIR.
4. OKUL GEZİSİNDEN ARTAN PARALARI OKUL AİLE BİRLİĞİ HESAPLARINA YATIRMADIĞI İÇİN SORUŞTURMA GEÇİRMİŞ, KINAMA CEZASI ALMIŞTIR.
5. ÇOCUĞU KALP AMELİYATI GEÇİREN GÜLFİDAN AYDIN'IN REFAKAT ETMEK İÇİN ALDIĞI RAPORUNU KABUL ETMEMEYE ÇALIŞMIŞ,ÖĞRETMENİN KOCASININ ÜZERİNE SOPAYLA SALDIRMIŞ VE BU SEBEPLE SORUŞTURMA GEÇİRMİŞTİR.(BU KONUDA VERİLEN BİR CEZA VAR MIDIR? BİZCE MERAK KONUSUDUR?)
6. ÖĞRENCİLERDEN ZORLA AİDAT PARASIİSTEMİŞ, ÖĞRETMENLERİ PARA TOPLAMAYA ZORLAMIŞ VE SINIF İÇİNDE ÖĞRETMENLERE HARARET ETMİŞTİR.KENDİSİNE İHTAR CEZASI VERİLMİŞTİR.(CEZA EYLEM ÇELİŞKİSİBURADA DA MEVCUTTUR.)
7. İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ONAYI İLE EGZERSİZ ÇALIŞMASI YAPAN ÖĞRETMENLERİN EK DERS ÜCRETLERİNİ ÖDEMEMİŞ ANCAK KENDİSİNİN GÖREVLENDİRDİĞİNİ SÖYLEDİĞİ (Kİ OKUL MÜDÜRÜNÜN BÖYLE BİR GÖRVLENDİRME YETKİSİ YOKTUR) VE BU SEBEPLE DE DERSE GİRMEYEN, GÖREVE GELMEYEN ÖĞRETMENLERE GÖZ YUMMUŞ VE FAZLADAN EKDERS ÜCRETİ ÖDEMİŞTİR.(İLGİLİ EVRAKLARINİNCELENMESİNDEN DURUM TESPİT EDİLEBİLİR.)
8. OKUL LOJMANINI İSTEKLİ ÖĞRETMENLERDEN MAHMUT ÖZTÜRK'E VERMEMİŞ,EŞİNE KURS YERİ OLARAK TAHSİS ETMİŞTİR.
9. HALEN OKUL MÜDÜRÜ HAKKINDA ÇEŞİTLİ ŞİKAYETLER MEVCUTTUR VE SORUŞTURMALAR DEVAM ETMEKTEDİR. SORUŞTURMALARIN DEVAM ETTİĞİ SÜREÇTE TARAFIMIZDAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE DURUMUN VEHAMETİ SÖZLÜ OLARAK ANLATILMIŞTIR.ANCAK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OLAYLARI GÖRMEMEZLİKTEN VE DUYMAMAZLIKTAN GELMİŞTİR.BU KONUDA İDARİ OLARAK TEDBİR ALINMASI GEREKTİĞİBELİRTİLMİŞ FAKAT İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNCE İDARİ OLARAK HİÇBİR TEDBİR ALINMAMIŞTIR.OKUL MÜDÜRÜ HALEN AYNI OKULDA GÖREV YAPMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.
BU KONUDAİDARİ BİR TEDBİR ALINMASI İÇİN DAHA NE BEKLENMEKTEDİR?OKULDA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERİN SABIR SINIRLARI ZORLANMAKTADIR.OKUL MÜDÜRÜ TARAFINDAN HERGÜN YENİ BİR TAHRİK UNSURU ORTAYA ÇIKARILMAKTADIR.OKUL MÜDÜRÜNÜN TUTUM VE DAVRANIŞLARI KARŞISINDA OKULDA ÇALIŞANLARIN HUZURU VE PSİKOLOJİSİ BOZULMUŞTUR.
TÜRK EĞİTİM-SEN OLARAK KURUMUNDA HUZURLU BİR ÇALIŞMA ORTAMI SAĞLAYAMAYAN OKUL MÜDÜRÜNÜN NİÇİN VE HANGİSEBEPLE GÖREVİNDE TUTULDUĞUNU MERAK EDİYORUZ.
OKUL MÜDÜRÜNÜN DEFALARCA CEZA ALMASINA KARŞILIK BIRAKIN OKUL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNDEN ALINMASINI AYNI OKULDA ISRARLA OKUL MÜDÜRÜ OLARAK GÖREVİNE DEVAM ETTRİLMESİNİ ANLAMAKTA ZORLANIYORUZ.
BURADAN İLGİLİLERE SORUYORUZ:
1. OKUL MÜDÜRÜ CAHİT ÖZDEMİR ALDIĞI ONLARCA CEZAYA RAĞMEN NEDEN ISRARLA AYNI OKULDA GÖREVİNE DEVAM ETTİRİLMEKTEDİR?
2. İDARİ BİR TEDBİR OLARAK NEDEN BAŞKA BİR OKULA ATANMASI DÜŞÜNÜLMEMEKTEDİR?
3. BU KADAR CEZA VERİLMİŞ BİR KİŞİNİN MÜDÜRLÜK GÖREVİNDEN ALINMASI GEREKMEZ Mİ?
4. CAHİT ÖZDEMİR'İN GÖREVDEN ALINMAMASININ VE BAŞKA BİR KURUMA ATANMAMASININ SEBEBİ KAMUOYUNDA İKTİDARA YAKINLIĞIYLA TANINAN BİR SENDİKAYA (EĞİTİM BİR SEN) ÜYESİ OLMASI MIDIR?
5. OKUL MÜDÜRÜ CAHİT ÖZDEMİR'İN BUNDAN SONRA SEBEP OLACAĞI OLUMSUZ DURUMLARDA İDARİ TEDBİR ALMAYAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ SORUMLU OLMAYACAK MIDIR?
6. DAHA ÖNCE ÖĞRETMENLERDEN BİRİNE DEMİR ÇUBUKLA SALDIRMAKTAN SORUŞTURMA GEÇİREN CAHİT ÖZDEMİR SON OLARAK DA MÜDÜR YARDIMCISINA TORNAVİDA İLE SALDIRMIŞTIR.BU DURUM DA ADI GEÇEN KİŞİNİN SİNİRLERİNİN OLDUKÇA YIPRANDIĞI RASTGELE BİR KİŞİ TARAFINDA BİLE GÖZLENİR HALE GELMİŞTİR.BU DURUMDA OKUL MÜDÜRÜNÜN İLERİDE SEBEP OLABİLECEĞİ VAHİM DURUMLARDAN KİM SORUMLU TUTULACAKTIR?
7. İDARİ TEDBİRİ AKLINA GETİRMEYEN YÖNETİCİLERİN HİÇ Mİ SORUMLULUĞU OLMAYACAKTIR?
8. BÜTÜN BU SORUŞTURMALARI YAPAN EĞİTİM DENETMENLERİNİN RAPORLARI VE VERİLEN CEZALARIN ÖZEL KANUNLAR İLE 657 DMK'NA UYGUNLUK ARZEDİP ETMEDİĞİ HİÇ DENETLENMİŞ MİDİR?
SORULARIMIZIN İLGİLİLER TARAFINDAN CEVAPLANDIRILMASINI KAMUOYU ADINA TALEP EDİYORUZ.

KAZIM SARNIK

TÜRK EĞİTİM-SEN BURSA 1 NO'LU ŞUBE BAŞKANI


Son Güncelleme: 28.11.2012 17:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bluefire 2012-11-28 17:56:39

cemaat yalakasıdır ne olcak

Avatar
hacı demirli 2012-11-28 19:52:11

bu nasıl müdür la şakamı bu

Avatar
bluefire'ye cevap 2012-11-28 23:26:56

sen kimin yalakasısın ki gocundun.