banner374
02 Mart 2013 Cumartesi 11:49
Bu Okullar Yenilenecek!
 Doğu ve güneydoğu başta olmak üzere bir çok ilde okulların durumları iyileştiriliyor. "Bir Başkadır Benim Memleketim" diyen hayırsever iş adamları memleketlerindeki okulları yenileyecek.
İstanbul'da gerçekleştirilen projenin tanıtımına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanı Fatma Şahin katıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye İş Kadınları Derneğince yürütülecek projenin tanıtımı İstanbul'da yapıldı.
Siyaset ve iş dünyasından bir çok ismi buluşturan toplantıya projeye destek veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de katıldı.
Birlik ve beraberlik mesajları veren Emine Erdoğan, proje ile sadece çocuklara değil ailelerine de destek olunacağını söyledi.
Bakan Fatma Şahin de sosyal sorumluluk adına hayata geçirilen bir çok proje olduğunu ve bunların bir çoğunun eğitime yapılmasının sevindirici olduğunu belirtti.
Projeyle doğu ve güneydoğu başta olmak üzere ihtiyaç duyulan ilk, orta ve liselerin fiziksel ve sosyal koşulları iyileştirilecek. Bu kapsamda her iş adamı kendi memleketindeki bir okula destek olacak.
Temel amaçlardan biri de okulların etkinliğini artırarak daha çok çocuğu okula kazandırmak. 3 yılı kapsayacak projeyle ilk etapta 46 okul yenilenecek.
Kaynak: trthaber.com
banner182
Son Güncelleme: 02.03.2013 11:49
Anahtar Kelimeler:
bu okullar yenilenecek
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol