banner406
banner396
03 Ağustos 2016 Çarşamba 09:07
Bu Okullara Öğretmen Atamaları Sil Baştan
 17.04.2015 Tarihli ve 29329 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "Fen liseleri ile sosyal bilimler liselerine atama" başlıklı 29. maddesinde ki; "(1) Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerine atanmak üzere başvuruda bulunan öğretmenler tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre valiliklerce atanır.
(2) Adayların hizmet puanlarının eşitliği halinde, öğretmenlikteki hizmet süresi fazla olan adayın ataması yapılır. Eşitliğin devamı halinde atanacak aday kura ile belirlenir." hükümlerinin yürütmesi Danıştay'ca durduruldu.

Yürütmesi durdurulan bu yönetmelik hükmünde Fen Liseleri ve Sosyal Bilimler liselerine yapılacak öğretmen atamalarının yalnızca hizmet puanına göre yapılacağı öngörülmekteydi. Ancak yönetmeliğin eski halinde ise bu liselere yapılacak öğretmen atamalarında sınav şartı söz konusuydu. Danıştay ise kararında sınav şartının kaldırılarak yalnızca hizmet puanına göre atama yapılmasında objektif, bilimsel ve hukuken kabul edilebilir bir neden ortaya konulmadığı gerekçesiyle söze konu hükmün de yürütmesini durdurmuştur. Yani bu okullara yapılacak öğretmen atamalarında seçme sınavı olması gerekliliği vurgulanmıştır.Memurlar.Net
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fen lisesine öğretmen seçme 2016-08-03 16:42:11

TÜM YÖNETMELİKLERİN ORTALAMASI
İşte yeni düzenleme;
Okulunu derece ile bitirme: 10 puan
Alanı veya Eğitim bilimlerinde Yüksek lisans:10 puan doktora:20 puan
Fen lisesinde daha önce görev yapanlara her yıl için(10 yılakadar): 10 puan
Tubitak proje bölge serğisine katılmış olmak:10 puan(sadece 1 adet)
Bilimsel faaliyetler: en fazla üç edet :10 puan
Ödüller teşekkür, takdir, aylıkla ödül: 10 puan (birer adet)
Performans notu 90 üzeri olana:10 puan
Alanı ile ilgili hizmet içi sertifika : 10 puan(ENFAZLA 3 ADET)
Hizmet yılı 12-22yıl olalara:20 puan
Şimdiye kadar yapılan Anadolu fen lisesi seçme sınavlarında aldığı puan varsa eklenerek elde edilecek puanla atanır