banner374
18 Haziran 2013 Salı 09:18
BÜTÜN LİSELER ARTIK ANADOLU
 Önümüzdeki eğitim ve öğretim dönemi, genel lise olmadan başlatılacak. Son genel liseler de Anadolu ve meslek lisesi oldu

Kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen 12 yıllık kademeli ve zorunlu eğitim sistemiyle birlikte bazı ilköğretim okullarınıilkokula, bazılarını ise ortaokula dönüştüren Milli Eğitim Bakanlığı, şimdi de düz lise olarak bilinen genel liseleri tamamen tarihe karıştırdı.

Liselerdeki kalitenin artırılması ve mesleki ve teknikortaöğretime daha fazla öğrencinin yönlendirilmesi hedefiyle genel liseleri 2010 yılından itibaren Anadolu lisesine veya mesleki ve teknik ortaöğretime dönüştüren MEB, bu konuda sona geldi.

Son 3 yıldır genel liseleri kademeli olarak kapatarak kontenjanı ve yabancı dili belirlenen Anadolu lisesine veya mesleki teknik ortaöğretim kurumuna dönüştüren Bakanlık, bu yıl artık genel lise uygulamasını son erdirecek, Buna göre 2013-2014 eğitim öğretim yılını genel lisesiz başlatılacak.

 

Gökhan KAYA

banner182
Son Güncelleme: 18.06.2013 09:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
dehneliler 3 yıl önce

demekki liselere bu yıl da öğretmen alınmayacaki zaten anadolu liselerine ilk atama kapalıydı, kalan üç beş okulda anadolu lisesine çevrilmiş... bu kadar lise branşçısının hakkı elbet bir gün çıkar