banner374
11 Nisan 2013 Perşembe 10:44
Çeşmelerinden bal ve süt akan okul..
 Konya'nın Meram ilçesinde bulunan Niyaz Usta İlkokulu öğrencileri, bal-sütle besleniyor. Okulu inşa ettiren ve adını veren hayırsever iş adamı Niyaz Usta, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde mübarek günlerde padişahların halka bal-süt ikram etmesinden esinlenerek, okulun giriş kapısına birinden süt, diğerinden bal şerbeti akan iki çeşme yaptırdı.
Niyaz Usta, okulun açıldığı 2006 yılından bu yana her ay bir gün, öğrencilere bu çeşmelerden bal-süt ikramı yapıyor. Bu sebeple Konyada 'çeşmelerinden bal-süt akan okul' olarak tanınan Niyaz Usta İlkokulu Müdürü Murat Koçak, "Bal-süt okulumuzun markası oldu. Velilerimiz, okulumuzda yapılan eğitim öğretimin kalitesinin yanısıra, öğrencilerimizin sağlıklı beslenme ile ilgili ballı süt dağıtılarak somut bir yol izlenmesinden son derece memnun olmakta ve duydukları memnuniyeti sürekli dile getirmektedirler.
Çocuklarının böyle bir okulda eğitim öğretim görmelerinden gurur duymaktadırlar. Bu durum yönetici ve öğretmenlerimizi de onore etmekte ve işlerini daha severek yapmalarını sağlamaktadır." dedi. Öğrenciler ve veliler de ayda bir de olsa okulun çeşmelerinden bal-süt akmasının çok güzel bir uygulama olduğunu belirtti.
Cihan
banner182
Son Güncelleme: 11.04.2013 10:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol