banner374
24 Mayıs 2012 Perşembe 22:40
Denizli Mem, eyleme katılan  öğretmenler hakkında idari işlem yapacak
 23 Mayıs’ta alanlara inip eylem yapan ve derslere girmeyen öğretmenler yandı. Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, derslere girmeyen öğretmenler hakkında idari işlem yapacaklarını açıkladı.

Tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de sendikalar, ayaklandı ve alanlara inerek eylem yaptı. Öğretmenler protestolara katılmak için iş bırakarak, derslere girmedi.

Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, okula gelmeyen öğretmenlerin tespit edildiğini ve görevlerini yerine getirmedikleri için gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi. Akgül “Tabi ki meşru zeminde kamu görevlilerimiz hak arayışında bulunmaları kadar doğal bir şey yok. Ancak burada öğrencilerimizin ne suçu var? Öğrencilerimiz, öğretmenlerini bekledi. Öğretmenlik başka bir mesleğe benzemez. Geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştiriyoruz. Ders saatleri dışında yasalar çerçevesinde öğretmenlerimiz hak arayışına çıkabilirlerdi. Okula gelmeyip iş bırakan öğretmenlerimiz hakkında gerekli tüm işlemler yapılacak. Savunmaları istenecek, haklarında inceleme başlatılacak” dedi.

denizlihaber.com


Denizli Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül'ün Bakanın Açıklamalarını Dikkatlice Okuması Dileğiyle


Dinçer: Eyleme katılan öğretmenler hakkında yasal işlem yapmayacağız şeklinde açıklama da bulunmuştu. 

Not:  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bugün eyleme katılan öğretmenler hakkında yasal işlem yapılıp yapılmayacağı konusunda, ''Öğretmenler hakkında yasal bir işlem yapmayacağız. Çünkü bir tepki mahiyetinde, dikkat çekmek mahiyetinde, sadece öğretmenlerin değil, tüm devlet memurlarının yaptığı bir uygulamaydı'' dedi. 
http://www.mebpersonel.com/meb-personel/eyleme-katilan-ogretmenler-hakkinda-yasal-islem-yok-h2029.html 

banner182
Son Güncelleme: 24.05.2012 22:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
iskarpela 5 yıl önce

bırakın açsın soruşturma... ne yapacak yani , öğretmenlikten mi atacak bizi, öğrencileri düşünmekten kendimizi düşünemez olduk. öğrenciler bir gün de bizden bayram yaptılar, ne güzel işte...