banner374
03 Haziran 2012 Pazar 02:17
Dinçer: Çocuk Okula Gelmiyorsa Velisinin Kapısını Çalacağız
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kars'ta AK Parti'nin genişletilmiş divan toplantısında 12 yıl olan zorunlu eğitime herkesin uyması gerektiğini belirterek "Velilere 'çocuğunu okula gönderiyor musun? Göndermiyor musun?' diye sormayacağız. Çocuk okula gelmiyorsa velisinin kapısını çalıp 'Çocuk niye okula gelmiyor?' diyeceğiz" dedi.

DSİ'nin Konferans Salonunda yapılan genişletilmiş divan toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eğitimde 4+4+4'ü anlattı. Bakan Ömer Dinçer şunlar söyledi: 


"Zorunlu 8 yıl eğitimde 7 yaşındaki bir kız çocuğu 15 yaşında mezun oluyor. Bu şekilde erken yaşta evlendirmeler daha çok meydana geliyor. Ancak 12 yıllık zorunlu eğitimde 18 yaşında mezun olunduğu için böyle bir durum ortadan kalkıyor. 12 yıllık eğitimde çocuklarımızın kaydını otomatik yapacağız. Velilere 'çocuğunu okula gönderiyor musun? Göndermiyor musun?? diye sormayacağız. Çocuk okula gelmiyorsa velisinin kapısını çalacağız. 'Çocuk niye okula gelmiyor?? diyeceğiz. Kız, erkek fark etmeyecek. Kız çocuklarının okullaşmasıyla ilgili hükümet inanılmaz bir çaba sarfetti ve sarfetmeye devam ediyor."


banner182
Son Güncelleme: 03.06.2012 02:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol