banner374
01 Haziran 2012 Cuma 10:04
Dinçer: Eğitim sil baştan olacak' lafı doğru değil.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eğitiminin sil baştan olacağı lafının doğru olmadığını kendisinin böyle bir ifadede bulunmadığını söyledi.


Kars’tan Ardahan’a geçişi öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Dinçer, Ardahan’ın eğitim sorunları hakkında incelemelerde bulunacaklarını ifade etti.


Milli Eğitim Bakanı Dinçer, “Eğitim sisteminde değişiklik yapıyoruz ama yaptığımız değişiklik temelde bir yaklaşım tarzı değişikliğidir. Yani okullarımızı değiştirerek öğretmenlerimizi değiştirecek durumda değiliz. Ama öğretme anlayışımızı metedolijimizi değiştireceğiz. Şimdiye kadar tek tip bir eğitim modeli uyguluyor ve insanları tek tipleştirmeye çalışıyorduk, şimdiden sonra ise daha çok hizmet odaklı çalışacağız. Öğrencilerimizin özel yeteneklerine kabiliyetlerine potansiyellerine göre ve toplumun farklı kesimlerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre ayarlanmış bir program uygulayacağız. Yani tek tip bir program uygulamaktan ve tek tipleştirmeye çalışmaktan ayrılacağız. Yaptığımız şey temelde bu. Onun dışında sil baştan her şeyi değiştirmiyoruz." dedi.


Ömer Dinçer, programları çerçevesinde Ardahan’da üniversitenin mezuniyet törenine katılacağını belirtti.


Bakan Dinçer, Ardahan’daki programının ardında yarın Kars’a dönerek AK Parti Kars İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılacak. 
banner182
Son Güncelleme: 01.06.2012 10:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol