banner374
29 Mayıs 2012 Salı 23:41
Dinçer: “Eğitim Sisteminde en önemli şey adalettir
Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer geçici görevlendirmeler konusunda net ve kesin konuştu. E-konferans yoluyla eğitim yöneticilerine seslenen Dinçer: “Eğitim Sisteminde en önemli şey adalettir. Adalet istiyorsanız bana destek verin. Geçici görevlendirmeler adaletsizliktir. Hak ve doğru neyse onu yapacağım.” dedi.
Dinçer 15 Hazirandan itibaren hiçbir şekilde geçici görevlendirme yapmayacaklarını ve geçici görevde olanların da derhal yerlerine döndürüleceğini ifade etti. Dinçer geçici görevlendirmeler konusundaki tavrı için Kayseri milli eğitim müdürü Erdoğan Ayata’nın görevlendirmesini sona erdirdiğini örnek gösterdi.


Sayın Bakan olaya verdiği önemi vurgulamak için sözlerine şu ifadeleri ekledi: “Sağlık, Eş ya da başka özrü olan kişiler yaptıkları işlerde bu durumları biliyorlardı. Herkes kadrosunun bulunduğu yerde görevine devam edecek.


Sayın Bakan’ın bu açıklamalarına eğitim camiasının büyük bölümü destek verir. Ancak gidiş gelişi olmayan köylere tayin edilen evli, çocuklu ve hatırlı kişilerin geçici görevlendirme yaptırıp yaptıramayacağını zaman gösterecek.


banner182
Son Güncelleme: 29.05.2012 23:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol