banner374
15 Kasım 2012 Perşembe 14:50
Dinçer: Tüm eğitim sistemimizi yeniden gözden geçiriyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Darüşşafaka Cemiyeti'nin 150. kuruluş yılı kutlamalarına katıldı. Burada bir konuşma yapan Dinçer, mevcut eğitim sisteminin baştan sona gözden geçirildiğini ifade etti. Fatih Projesi'nin devrim niteliğinde bir adım olduğunu anlatan Dinçer, "Fatih Projesi bir taraftan gençlerimizi bilgiteknoloji ve dünyayla buluşturacak imkanlar içerirken, bir taraftan da fırsat eşitliğine ve eğitimde kalitenin arttırılmasına büyük katkı sağlayacaktır." dedi.

Dinçer, Fatih Projesi'nin tüm okullara yaygınlaştırılmasını başardıklarında Türkiye'nin en ücra köşesindeki birçocukla, en çok itibar gören, kaliteli olduğu düşünülen okuldaki çocuğun arasındaki farkın oldukça kısalacağını söyledi.

Hükümet olarak nitelikli ve donanımlı bireylerin yetiştirilmesine uygun eğitim imkanlarını yaygınlaştırmaya çalıştıklarının altını çizen Bakan Dinçer, "Bu yıl ulaştığımız nokta itibariyle Doğu ve Güneydoğu bölgesinde norm kadrolarımıza göre öğretmen doluluk oranımız yüzde 92'ye çıktı. Diğer bölgelerimizde ise yine norm kadrolarına göre atanmış öğretmelerin doluluk oranları yüzde 85 civarında oldu." açıklamalarında bulundu.

 


banner182
Son Güncelleme: 15.11.2012 14:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yalaaaann 4 yıl önce

yalancılığın dayandığı son nokta