banner374
03 Eylül 2012 Pazartesi 15:22
Dinçer'in özrü kabahatinden büyük!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 4+4+4 yasası kapsamında 66 ayını dolduran çocukların okula başlamasına itirazların PKK kaynaklı olduğu yönündeki demecine açıklık getirirken yine Eğitim-Sen'e yüklendi. Dinçer, "PKK değil PKK ile ilişkili olduğunu bildiğimiz bir sendika bu tavrı ortaya koydu" diyerek 4+4+4'e karşı mücadele yürüten Eğitim-Sen'in PKK ile ilişkili olduğunu iddia etti.

Dinçer, “Türkiye’de MEB’de de örgütlenmiş bir sendika, terör örgütüyle ilişkili olduğunu bildiğimiz bir sendika bu tavrı ortaya koydu. Oradan dolaylı olarak imayla böyle bir sonuca ulaşılmış” dedi.


CNNTürk canlı yayınına katılan Milli eğitim bakanı Ömer Dinçer, 4+4+4’le ilgili yapılan değerlendirmelerde bakanlık tarafından yapılan hazırlıkların yeterince bilinmediğini, tartışmaların ideolojik zemin üzerinde tartışıldığını ileri sürdü.


Kanunların çıktığı ana kadar tartışılacağını, çıktıktan sonra herkesin buna uymak zorunda olduğunu söyleyen Dinçer, 66 aylık çocukların eğitime alınmasına PKK’nin karşı olduğu yönündeki demecine de şöyle açıklık getirdi: “Aslında doğrudan PKK demek belki doğru olmaz. Bir örgütün propagandasını yapmak gibi bir niyetimiz asla olmaz. Türkiye’de MEB’de de örgütlenmiş bir sendika, terör örgütüyle ilişkili olduğunu bildiğimiz bir sendika bu tavrı ortaya koydu. Oradan dolaylı olarak imayla böyle bir sonuca ulaşılmış. Biz eğitimde Kürtçe’yi koyacak kadar demokrasiyi geliştirdik. Çocukların eğitime daha erken yaşlarda başlaması dil öğrenme konusunda önemli bir fırsat da sunacak. Türkiye’nin kardeşlik projesine de bir katkıdır 66 aylık çocukların eğitime başlaması. Bundan rahatsız olan bir kesimin çabası olarak değerlendirmek lazım.”

birgün


banner182
Son Güncelleme: 03.09.2012 15:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ali 4 yıl önce

tekel işçilerinde köşeye sıkışan hükümet pkk dedi, 3*4 siteminde köşeye sıkışan hükümet yine pkk diyor...yakında özür gurubu atamalarınada pkk der işin içinden çıkar...

Avatar
cem baş 4 yıl önce

ben mhp liyim 4+4+4 ü desteklemiyorum.pkk ve ruh ikizi akp karşıtıyım.

Avatar
biri 4 yıl önce

"kanunların çıktığı ana kadar tartışılacağını, çıktıktan sonra herkesin buna uymak zorunda olduğunu söyleyen dinçer,..." yahu kimseyi dinlemiyorsunuz ki, ne tartışması?