banner374
05 Ocak 2016 Salı 19:48
Eğitim Bir Sen: Müdür yardımcılığı sınavına karşı değiliz

 Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, son günlerde tartışmaya açılan "Müdürbaşyardımcılığı ve Müdür yardımcılığı Sınavı" konusunda  önemli açıklamalarda bulundu. 


MEB Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Tartışmaları

Hasan Yalçın Yayla, son günlerde tekrar tartışma konusu yapılan MEB Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yayla; ehliyet ve liyakat esaslı bir yöntemden yana olduklarını, mevcut yönetmelikte yeniden düzenlemesi gereken hususların yer aldığını, ancak müdür yardımcılığı sınavına karşı olmadıklarını söyledi. Yayla; sınavı kazanarak yöneticiliğe başlayan yöneticilerin her dört yılda bir tekrar sınava girme zorunluluğunun bereberinde bazı sıkıntılar oluşturabileceğini, özellikle bazı okullarımız için istekli yönetici bulunamayacağını, dört yılın sonunda ilgili yöneticilerin bazı sıkıntılarla karşılaşabileceğini ifade etti.

Müdür Yardımcılığı Sınavı Yapılacak Mı?

Hasan Yalçın Yayla, mevcut yönetmeliğin yürürlükte olduğunu, MEB tarafından yeni bir düzenleme yapılmadığı sürece sınavın belirlenen takvim doğrultusunda yapılacağını söyledi. 

Eğitim-Bir-Sen Müdür Yardımcılığı Sınavına Hazır!

Hasan Yalçın Yayla, geçmişte olduğu gibi teşkilat olarak söz konusu müdür yardımcılığı sınavına da her türlü hazırlıkların yapıldığını söyledi. Yayla; "Sadece geçtiğimiz yıl Eğitim-Bir-Sen olarak 4 farklı sınav için 4 ayrı sınavlara hazırlık kitapları hazırladık ve üyelerimize dağıttık. Bu kitaplar; Aday Öğretmenlik, MEB Görevde Yükselme, Üniversiteler Görevde Yükselme ve son olarak MEB Müdürbaşyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı kitapları. Her zaman olduğu gibi iddia ediyoruz ki; sınavlara hazırlıkta en iyi hazırlanan teşkilatız. Kendi bünyemizde alanında uzman kişiler tarafından oluşturduğumuz komisyonlarımız tarafından özel olarak bu kitaplarımızı hazırlıyor ve üyelerimize ulaştırıyoruz" dedi.

75 Bin Müdür Yardımcılığı Sınavı Hazırlık Kitabı Dağıttık

Yayla: "Şu an gururla ifade ediyorum ki, kısa sürede 75 bin müdürbaşyardımcılığı ve müdür yardımıclığı sınavı hazırlık kitabı üyelerimize ulaştırmış bulunuyoruz. İhtiyaç olması halinde bu sayı daha da artırılacaktır." dedi.

Uzaktan Eğitim, Seminerler ve Kurslar Da Olacak

Yayla yaptığı açıklamada, "Sınavlara sadece kitaplarla hazırlanmıyoruz. Önceki uygulamalarımızda da olduğu gibi, uzaktan eğitim, seminerler ve kurslarla da üyelerimizi destekliyoruz. Şubeler nezdinde hazırlıklarımız devam ediyor. İhtiyaç duyulan alanlarda uzaktan eğitim, kurs ve seminerlerimiz olacak" dedi. 

www.memurpostasi.com /
banner182
Son Güncelleme: 05.01.2016 19:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mudur 12 ay önce

Sube mud.iptali ile ilgili nicin konusulmuyor...

Avatar
adalet 12 ay önce

sınav olsun ama ek2 +sözlü de olsun diyecekler yakında bakında görün
.
yönetmelik eğitim birsen tarafından şekillendirlilecek.

Avatar
Murat Şişman 12 ay önce

daha önce müdür yardımcılığı yapmış(14yıl ) ve 2014 te görev verılmeyen ler yenıden idareci olmak için de sınava gırcekler mı?

Avatar
bt 12 ay önce

4 yılını dolduran mevcut idareciler ve yeni idareci olmak isteyen herkes sınava girsin. sonra 8 yılda bir sınava girme şartı getirilsin.

Avatar
Reyhan yuksel 12 ay önce

Ellerinden gelse sinav yapmaz bizimkiler ama elleri mahkum.hukuk zorluyor

Avatar
aslan 12 ay önce

müdür olmak için maaşının karşılığı dersinin olması yeterli olmalıdır.

Avatar
EBS 12 ay önce

tabi canım karşı olur musunuz...göreceksiniz sınav yapsalar bile mutlaka arkasına ya mülakat koyacaklar yada 70 üzeri alanlardan müdür seçsin diyecekler...ve istediklerini yapacaklar...