banner374
30 Mart 2013 Cumartesi 10:31
Eğitim-İş'ten EBS kızdıracak açıklama
 Eğitim Bir Sen Genel Başkan  Yardımcısı  Ali YALÇIN, Eğitim İş’in sözde ‘’sivil itaatsizlik’’ eylemi karşısında dik ve kararlı duruşuna karşı bir  yazı  kaleme alarak Eğitim İş’e bulaşmaya çalışmaktadır.  Sayın  Ali YALÇIN, 12 Eylül’den 28 Şubat’tan söz ediyor.12 Eylül dayatması dediği  yönetmeliğe  karşı sivil itaatsizlikten dem vuruyor.


12 Eylül faşist darbesine alkış tutanların, 28 Şubat’tan beslenenlerin, hele hele ‘’höyt’’ sesini duyar duymaz köşelerine sinenlerin ne demokrasi mücadelesinden ne de ‘’itaaatsizlik’’ten söz etmeye hakları vardır.

İtaatsizlik, ‘’memur bırak sendikayı, dernek bile kuramaz’’ diyenlerin değil, ‘’sendika haktır’’ diye haykırıp, tabelayı asma cesareti gösterenlerin harcıdır.

İtaatsizlik, sırık fasulyesi gibi iktidar sırığına sarılıp yükselenlerin değil, kendi ayakları üzerinde yükselenlerin harcıdır.

İtaatsizlik,  kırmızı  halılar üzerinde el pençe divan duranların değil, öğretmeni ‘’yem bekleyen güvercin’’e benzetenleri protesto için karda, boranda sokaklara çıkanların harcıdır.

İtaatsizlik, işgalcilerle tiyatro  izleyenlerin , mandacılardan beslenenlerin değil, ‘’Ya İstiklal ya Ölüm’’ diye yola çıkanların harcıdır.

Kısacası sayın Ali YALÇIN, hiç Eğitim İş’e bulaşmaya çalışma, kirletemezsin. Çünkü Eğitim İş gücünü iktidarlardan değil, eğitim emekçilerinden almaktadır. Eğitim emekçilerin şanlı tarihi ‘’SARI’’lara ve o boyayı yapanlara verilen DERS’lerle doludur.

Ömer ARSLAN
Eğitim-İş Genel Merkez Özlük Hukuk Sekreteri

banner182
Son Güncelleme: 30.03.2013 10:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol