banner396
16 Haziran 2013 Pazar 12:56
Eğitimde maneviyat yoksa toplumda şiddet artar..
 Öğder Erzurum: Eğitimde maneviyat yoksa toplumda şiddet artar
Bir eğitim öğretim dönemini daha sona erdiriyoruz. Bu vesile ile bir yıl boyunca gayretli çalışmalar yapan tüm öğretmenlerimizi, velilerimizi, öğrencilerimizi ve tüm eğitim çalışanlarını Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER)Erzurum Şubesi  olarak kutluyoruz.

Yaz tatiline girerken çocuklarımızın hem tatillerini güzel bir şekilde yapmalarını hem de yaz etkinliklerine katılarak Yüce dinimizin Kutsal kitabı olan  Kuran-ı Kerimi ve temel dini bilgileri öğrenerek yazı güzel bir şekilde değerlendirmelerini öneriyoruz.

Umudumuz gençliğimizdir

Dünya ve ahiret saadetini kazanmanın yolu sadece okul derslerinde başarılı olmakla olmayacağını bunun yanında milli ve manevi değerlerine bağlı ,imanlı ve inançlı olmakla bunun yanında dininin emir ve yasaklarını da bilmesi ve uygulamasından geçtiğini tüm gençlerimize öğretmek zorundayız. İhlası ve takvayı öğretmek zorundayız. Çünkü ?Bir milletin en büyük gücü topu, mermisi ,tankı, tüfeği değil imanlı ve inançlı gençleridir? gerçeğini idrak ediyoruz. Peygamber Efendimiz (sav) Gençliğinde ilim öğrenen taştaki damga gibi, yaşlılığında öğrenen ise, su üzerine yazı yazan gibidir  buyurarak, gençlikte öğrenilen ilmin daha kalıcı olduğunu belirtmiştir. Tüm velilerimiz bu yazın çocuklarının ellerinden tutarak dünya sınavların hazırlamak için dershaneye götürdükleri gibi ahiret sınavına da hazırlanmak için çocuklarını mutlaka Kuran okullarına ve kurslarına götürsünler.

Yeniden büyük Türkiye?yi ve adil, barış dolu yeni Dünya?yı inşa ederken de yine en büyük gücümüz iyi eğitimli, donanımlı, birikimli, inançlı, ahlaklı, duyarlı ve mücadeleci gençlik olacaktır. Ecdadının ve dedelerinin yolunu takip eden şuurlu gençlik olacaktır. O yüzden geleceğimiz imanlı gençliğimizdir.

Liselerde Osmanlıca dersleri bu sene başlıyor

Yaz tatiline girerken bu sene okullarda okutulmaya başlanacak olan seçmeli Osmanlıca derslerini(Osmanlı Türkçesi) tüm velilerimizin çocuklarının bir yıl boyunca liselerde okuması için  seçmelerini tavsiye ediyoruz.28  Haziran?a kadar  bu konuda okullarına dilekçe vermeleri gerekmektedir. Bu konuda velilerin  bilgilendirmesi gerekir.

Gezi ve taksimdeki olaylar eğitim sisteminin çürümüşlüğünü gösteriyor

Eylem yapacağız diye yakıp yıkan, tahrip eden, saldıran  gençler 10 sene önce çocuktular. Bu eğitim sistemi onları belki üniversiteli yaptı ama okulları ve üniversiteleri  şuur veremediği için militan oldular.

Sosyolojide şöyle bir kural vardır. İçtimaî bir hâdisenin sebebi, yine başka bir içtimai hâdisedir. Günümüz gençliğinin problemlerinin sebebi içinde yaşadığı toplum ve almadığı eğitimdir.

Tv Dizileri ,Gezi-Taksim  Olaylarının altyapısını oluşturdu

Ülkemizde son yıllarda içtimaî ve kültürel değişmeler, yozlaşmalar yaşandı. Bunda en önemli etkinin yanlış içerikli  Tv dizileri ve pragmatist eğitim anlayışı olduğuna inanıyoruz. Değişen toplum düzeni içinde farklı rol beklentileri ve bu değişime paralel biçimde değişime zorlanan gençler ruhî bir gerilim ortamında kimlik arayışlarını sürdürmek durumunda kaldılar. Yaşı gereği değer yargıları hızla değişen genç, içinde yaşadığı toplumun değerlerinin de hızla değişmesi karşısında bunalıp bocalamakta, ya hiçbir değere inanmayan, idealden yoksun, günübirlik uğraşlar ve maddi zevklerle oyalanan, kendine ve çevresine yabancılaşan bir tip haline gelmekte, ya da yanlış örgütlerin eline düşmektedir. Yönetenlerin insan eksenli politikalar gütmelerini bekliyoruz. Devletimiz eğitimi yeniden ahlak ve maneviyat eksenli ele almazsa problemler geleceğimizde daha artacaktır. Anlaşılmıştır ki İktidarın  12 yıldır yolunu aşındırdığı  AB ve AB?nin emrettiği müfredatları ile yetişen gençler ifsada hizmet ediyorlar. Bin yıllık medeniyet değerlerine yabancılaşan gençler dış güçlerin figüranı olabiliyorlar. Türkiye eğitim sistemini tekrar gözden geçirmelidir. Yamalarla istenen sonuç alınamıyor.

ABDULLAH İKİNCİ ÖĞDER(ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ)


Son Güncelleme: 16.06.2013 12:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner389