banner374
12 Şubat 2013 Salı 13:31
Elazığ'da tabletli eğitim başladı
 Elazığ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nde tablet dağıtım programına Vali Muammer Erol ve Milli Eğitim Müdürü A. Aziz Yeniyol katıldı. Tablet bilgisayarlar hakkında bilgi veren Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Müdürü Rüstem Akgün, gönderilen 148 bilgisayarın okuldaki dokuzuncu sınıf öğrencilerine dağıtıldığını, proje kapsamında 39 öğretmene de tablet gönderildiğini söyledi. Akgün, gönderilen tablet bilgisayarların sınıflarda bulunan akıllı tahtalar ile de uyumlu olacağını belirtti.
Milli Eğitim Müdürü A. Aziz Yeniyol ise "Bu bilgisayarlar bir süreç içerisinde bütün okullarda dağıtılacak. Öğrencilerin bu bilgisayarlardan en iyi şekilde istifade edeceklerini bekliyoruz." dedi.

Elazığ Valisi Muammer Erol da tablet bilgisayarların öğrencilere eğitim alanında çok önemli destek sağlayacağını kaydetti. Bilgisayarların bir eğlence aracı olmadığının altını çizen Vali Erol, öğrencilerin çağın gerektirdiği bilgileri en kısa zamanda temin edebileceğini belirtti.

Yapılan açıklamaların ardından 148 tablet, Vali Muammer  Erol  ve Milli Eğitim Müdürü A. Aziz Yeniyol tarafından Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi dokuzuncu sınıf öğrencilerine dağıtıldı.

banner182
Son Güncelleme: 12.02.2013 13:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol