banner374
20 Şubat 2016 Cumartesi 13:55
''En iyi aday öğretmen günlüğü'' yarışması yapılacak
Bakan Avcı, aday öğretmen yetiştirme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

''En iyi aday öğretmen günlüğü'' yarışması yapılacak

Aday öğretmenlerden, yaptıkları faaliyetlerle ilgili günlük tutmaları, kişisel ve mesleki gelişim dosyaları hazırlamaları istenecek; dosyadaki faaliyetler, performans değerlendirmelerinde veri olarak kullanılacak.
İkinci dönem de gittikleri okulda, öğretmenler ve okul müdürü tarafından performans değerlendirmesine tabi tutulacak aday öğretmenler, Bakan Avcı’nın talimatıyla, tuttukları günlükler arasında ´en iyi aday öğretmen günlüğü´ gibi bir yarışma yapılarak derece alan öğretmenlerin günlükleri diğer öğretmenlerle paylaşılacak.

MEBPERSONEL.COM
banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Aday öğretmen 10 ay önce

Arkadaş bi öğretmen olduk,kırk dereden su getir.daha ne kadar şey yapmak zorunda olacağız.günlük felan tutmuyorum.öğrenciyle başbaşa kalmadan öğretmenlik öğrenilmez.bize güvenmiyorsunuz.ne var ki vicdanımız bize sorumluluğumuzu ve işimizin
ciddiyetini hatırlatıyor.çocuklar için başarmak zorundayız.bunu yüreğinde hissetmeyene siz neyi şart koyarsanız koyun olmayacak.

Avatar
Zafer 10 ay önce

Okulumuzu okuduk bitirdik.zaten kpss ömrümüzden ömür götürdü.millet çalıştı sabretti,nasip oldu atandı.şimdi ne değerlendirmesiymiş bu.zaten adaylar kendine gore stajda notunu tutup,gerekli şeyleri toparlayacaktır.

Avatar
Oo oo 10 ay önce

Yarış atına döndük!!

Avatar
Ogretmen 10 ay önce

Hayat zaten zorlu bir sınav Kpss calis atan derken omrumuz gelip geciyor şimdide aday öğretmenlere 3 performans 1 yazılı sınav ve 1 sözlü sınav olacakmis Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin sesimizi duyan varsa inşAllah bu yükleri kısa zamanda atarlar üstümüzden.

Avatar
öğretmen 10 ay önce

öğretmenler görevlerine başlasın artık bu ne yarışması bu ne ya

Avatar
Kalender 10 ay önce

Artık öğretmen adayları üzerinde stres oluşturulmasın.öğrencilerimizle buluşup derslerimize başlamak istiyoruz.ne yapacaksanız fakültelerde lisans döneminde yapılsın nitelik orada artırılsın.

Avatar
Ammır 10 ay önce

Onca yıl okuduk şimdi kazandık hep engel staj a gittik zaten okulda öğretmenlerin ortamında öğrenci gibi olacağız

Avatar
murat 10 ay önce

Yok deveninn nalı. Biri de çıkıp öğretmenler öğrencilerine odaklansin diyen yok. Kimsiniz siz ya