banner374
24 Mart 2014 Pazartesi 15:52
Ersan Karababa Öğretmen Yalnız Değildir!

 Yolsuzluklarınızı, hırsızlıklarınızı, yasaklarınızı aklamayacağız, baskı soruşturma ve cezalarınıza teslim olmayacağız, mücadeleye devam edeceğiz. 

AKP hükümeti, Gezi Parkı eylemleriyle simgeleşen toplumsal muhalefetin intikamını eğitim emekçilerinden, öğrencilerden almaya devam ediyor. Her yerde başlatılan cadı avı kapsamında; okullarımızda, üniversitelerimizde eğitim ve bilim emekçilerine, öğrencilere dönük baskı, soruşturma ve cezalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Son olarak Gezi Direnişi`ne katıldığı için Eğitim Sen İstanbul 7 No`lu Şube üyesi ve Küçükçekmece Atakent İMKB Meslek Lisesi İşyeri Temsilcisi Ersan Karababa; yanlı ve haksız soruşturmalar sunucunda görevinden uzaklaştırılmıştır. Polis istihbaratlarına dayanarak başlatılan soruşturma kapsamında Eğitim Sen`li öğretmenlerin ifadesine başvurulmamış; hakkında hiçbir adli işlem başlatılmayan, gözaltına dahi alınmamış olan Ersan öğretmen açığa alınmıştır. Anti-demokratik şekilde işletilen disiplin mekanizması ile Ersin öğretmen öğrencilerinden ve öğretmen arkadaşlarından ayrılmaya zorlanmıştır. 

Demokrasi, eşitlik ve insan onuruna yakışır yaşam mücadelesi veren herkesi susturmaya çalışan iktidar mekanizmasına teslim olmayacağımızı duyuruyoruz. Ersin öğretmen ile birlikte onlarca eğitim emekçisinin yaşamlarının soruşturma ve cezalarla baskı altına alınmasına karşı susmuyor, mücadele etmeye devam ediyoruz.

Eğitim Sen olarak yıllardır sürdürmekte olduğumuz nitelikli, anadilinde, demokratik, laik ve erişilebilir eğitim ve insan onuruna yakışır yaşam mücadelemize yönelik baskı, mobbing, soruşturma, cezalandırma, sürgün ve işten çıkarma gibi yöntemlerle saldıran iktidarı yakından tanıyoruz. Yeni bir dünya özlemi ile herkesi mücadelemize destek vermeye çağırıyoruz.

Baskılarınız bizi yıldıramaz! 

EĞİTİM-SEN

banner182
Son Güncelleme: 24.03.2014 15:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol