banner374
29 Ocak 2016 Cuma 13:58
Erzurum'da Görev Yapan Öğretmenler Avrupa'ya Gidiyor

 Valilikten konuya ilişkin yapılan açıklamada, Vali Ahmet Altıparmak'ın talimatları ile başlatılan "Erzurum Avrupa'ya Uçuyor" projesinin 3. etabının başladığı belirtildi. Projenin amacı, Erzurum'da görev yapan öğretmen ve idarecilerin, Avrupa ülkelerinin sosyal yaşamdaki kuralları, çalışma ve iş hayatları, tarihi ve kültürel zenginlikleri koruma kültürü ve özellikle eğitim sistemlerini yerinde görülerek iyi örneklerin transfer edilmesi olarak belirlendi.


Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlk aşaması geçen yıl 27 Ocak-8 Şubat'ta 160 öğretmenin katılımı ile Budapeşte-Viyana ve Bratislava'da gerçekleştirilen projenin 2. etabı, 29 Mayıs-17 Haziran'da 135 öğretmenimizin katılımıyla Çek Cumhuriyeti Prag, Karlovy Vary ve Almanya Dresten şehirlerine gerçekleştirmişlerdi. 'Erzurum Avrupa'ya Uçuyor' projesinin 3. etabında 54 öğretmenimizden oluşan ilk grup İtalya'ya gitti.


Havalimanından Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu ve Strateji Geliştirme Şube Müdürü Çiğdem Hopur tarafından uğurlanan öğretmenlerimiz Roma'daki Mamiani Lisesi ve Belli Ortaokulu'na ziyaretler gerçekleştirilerek, genel olarak Avrupa eğitim sistemleri hakkında bilgi alıp bu okullarında incelemelerde bulunacaklar. Ayrıca öğretmenlerimiz İtalya'nın tarihi, sosyal ve ekonomik yapılarını yerinde inceleyecekler."

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Felsefeci 11 ay önce

Ne kadar güzel proje bizde atansak da biz de gitsek nere olursa olsun fark etmez.

Misafir Avatar
kmream 11 ay önce @Felsefeci

ben de erzurumdaydım ama bıze nıye vurmadı bu pıyango:(

Beğenmedim! (0)