banner374
29 Mayıs 2012 Salı 04:42
Erzurum'da Okul Erken Kapandı!
 Olur'a 35 kilometre uzaklıktaki Çataksu köyü ilköğretim okulunun 13 öğrencisi, öğretmen Hülya Akpınar'ın 30 günlük doğum iznine ayrılması nedeniyle 8 Haziran gelmeden tatile erken girdi. Öğrenci velilerinden Engin Atmaca, "Hülya öğretmenin ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Yetkililerden öğretmen istedik ama o da gelmedi. Sanırım çocuklarımız için eğitim dönemi kapandı" dedi.

Öğretmenin doğum izninden önce de birkaç kez rapor alıp köye gelmediğini belirten Çataksu Köyünden Recep Erol, "Köydeki okulda ilk 5 sınıfa birleştirilmiş eğitim veriliyor. Okuldaki ikisi benim toplam 13 öğrencinin 2011- 2012 eğitim öğretim yılı boşa gitti. Hiçbir şey öğrenmediler. Bu çocuklara yazık günah değil mi? Yetkililere defalarca müracaat ettik ama kimse ilgilenmedi" diye konuştu.


Kapalı köy okulundaki çocukların içmesi için bir hafta önce köye süt gönderildiğini belirten köylülerden Özkan Yener ise "Zehirlenirler diye korkumuzdan sütleri çocuklara içiremedik. Onlar köyde yaşadığı için her gün taze süt içiyor. Biz süt değil öğretmen istiyoruz. Yetkililer sesimizi duyup köyümüze bir öğretmen göndersinler" dedi.


Haberin Tamamı İçin Tıklayınız

Aktif Haber


banner182
Son Güncelleme: 29.05.2012 04:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
.. 5 yıl önce

aman şimdi bakan bu haber üstünedoğum iznini de kaldırır valla sınıfta doğurun çocugunuzda okula başlar eğitim aksamaz couğunuzda erken yasta okulabaşlar derse hiç şaşırmam hahahahaha:)))