banner374
21 Mart 2014 Cuma 10:30
Eylemci öğrencilerin yazılı ifadesi alındı iddiasına yalanlama
 İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri: "İfade tutanağı imzalatılması gibi bir durum söz konusu değildir. Okul idaresi öğrencilerle görüşerek neden derse girmediklerini sormuşlardır"
Kemalpaşa ilçesinde, Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle okul bahçesinde oturma eylemi yapan lise öğrencilerine zorla ifade tutanağı imzalatıldığı iddiasının doğru olmadığı belirtildi.

İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Ümran Baradan Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerine, 12 Mart'ta okul bahçesinde yaptıkları eylem nedeniyle öğretmenleri tarafından zorla ifade tutanağı imzalatıldığına ilişkin bazı gazetelerde yer alan haberle ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilerden yazılı ifade alma gibi bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.

Disiplin uygulamaları kapsamında okul idaresinin öğrencilerle yüz yüze görüştüğünü ifade eden yetkililer, "İfade tutanağı imzalatılması gibi bir durum söz konusu değildir. Okul idaresi öğrencilerle görüşerek neden derse girmediklerini sormuşlardır. Bu görüşme için ne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ne de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talimatı vardır" diye konuştu.

 Anadolu Ajansı
banner182
Son Güncelleme: 21.03.2014 10:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol