banner374
03 Mart 2014 Pazartesi 16:19
Fark yaratan öğretmenler konferansı

 Adana Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından daha önce düzenlenen ‘Akademik Başarıyı Arttırma Çalıştayı’nda hedef ‘Eğitimde marka kent Adana’ olarak belirlenmişti. Bu kapsamda çalıştayda eylem planı olarak belirlenen ‘Fark Yaratan Öğretmenler Konferans’ serisinin ilki ‘Fark Yaratan Matematik Öğretmenleri Konferansı’ gerçekleştirildi. Bahçeşehir Koleji’nde gerçekleştirilen konferansa, Türkiye’de ve uluslararası düzeylerde sunumlar yapmış Toros Tarım Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Türkay Tol, ENKA Okulları Matematik Öğretmeni Tonguç Özdaş, Şişli Terakki İlköğretim Okulu Matematik Öğretmeni Dilek Ustaoğlu, Darüşşafaka Okulları Proje Koordinatörü ve Matematik Öğretmeni Meltem Ceylan Alibeyoğlu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, öğretmenlerin fedakarlıkta bulunarak bu çalışmalara katılmalarının eğitimi ve mesleklerini ne kadar önemsediklerinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Selamet, bundan sonra konferans ve etkinliklerin rutin hale geleceğini kaydetti.

Açılış konuşmasının ardından konferansa geçildi. 2 bölüm halinde gerçekleştirilen konferansta ilk olarak öğretmenlere bilgiler verildi. 2. bölümde ise atölye çalışmaları yapıldı.
Konferans serisinin ikincisi ‘Fark Yaratan Rehber Öğretmenleri Konferansı’ 15 Mart’ta Bahçeşehir Koleji’nde düzenlenecek.

banner182
Son Güncelleme: 03.03.2014 16:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
tunahan tutat 3 yıl önce

adanada mas ne yaptı ki?