banner374
03 Nisan 2013 Çarşamba 09:16
FLAŞ..Okullara mescid malzemesi dağıtıldı
 Okullar Hayat Olsun Projesi "çerçevesinde Bayburt Belediyesi tarafından okullara hediye edilen mescit malzemelerinin teslim töreni yapıldı.
Bayburt Belediyesi Otogar altındaki Belediyeye ait iş atölyelerinde yapılan törene Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Şube müdürleri Altan Kalkın, Hüsnü Yağmur ve Sait Sayan katıldı.

Teslim töreninde konuşan Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dini bütün bir gençlik istiyorum’ sözüne ithafen biz de belediye olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler sonunda öğrencilerimiz ve çalışanlarımızın dini vecibelerini yerine getirmek amacıyla ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında ihtiyaçlı olan okullara mescit malzemesi sağladıklarını ifade etti.

Milli Eğitimin talebi doğrultusunda okulların öncelikle imkânı olan noktalarında mescit yapılması konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Başkan Polat, " Talepler doğrultusunda160 metrekarehalı 11 okula dağıtılmak üzere 2 adet paravan, 8 adet ayakkabılık, 8 adet kitaplık, 16 adet rahle, 24 adet seccade, 16 adet askı, başta mealli Kur’ân-ı Kerim olmak üzere 272 adet dini kitap ve bir adet taşınabilir mihraptan oluşan mescit malzemesini teslim ediyoruz. Okullarımızın taleplerini bundan sonra da karşılamaya devam edeceğiz. "dedi.

.           Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ise yeni eğitim sistemine bağlı olarak okullarda Kur’ân-ı Kerim ve Siyer derslerinin yoğun bir şekilde seçmeli ders olarak seçildiğini belirterek okullardan kendilerine gelen okul ortamlarında mescit oluşturulması ile ilgili talepleri Belediye Başkanı Hacı Ali Polat ile paylaştıklarını belediyenin de bu noktada kendilerine katkıda bulunduğunu ifade etti.

Doğan, bu ilgi ve destekten dolayı Başkan Polat’a teşekkür etti. Daha sonra Hayırseverler ilkokuluna ilk mescit malzemesinin teslimi yapıldı.

banner182
Son Güncelleme: 03.04.2013 09:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ay 4 yıl önce

allah razı olsun