banner374
02 Aralık 2015 Çarşamba 11:22
Geçmiş Bilsem Sınav soruları ve cevap anahtarı
  Geçmiş dönem BİLSEM soruları, çıkmış bilsem soru ve cevapları 2015 veya 2014 bilsem soru ve cevapları, geçmiş yıllarda çıkan bilsem soruları, bilsem soru ve cevapları eski yıllar...  Bilim ve Sanat merkezleri öğrenci seçme sınavında önceki yıllarda nasıl sorula çıktı? BİLSEM geçmiş yıllara ait soru ve cevaplar...

 Mart 2015 tarihinde yapılan BİLSEM sınavı soru ve cevapları, eski bilsem sınavı soruları cevapları konu dağılımı, BİLSEM'de hangi konular hangi dersler çıkıyor? BİLSEM de önceden çıkmış sorular.. Geçmiş yıllara ait bilsem soruları, çıkmış bilsem soru ve cevapları...

 
MEB, üstün yetenekli öğrencileri seçmek için bugün ilk kez merkezi sınav yaptı. BİLSEM'e ilkokul 2. ve 3. sınıflardan 228 bin öğrenci katıldı. Sınav sonucuna göre 7 bin öğrenci Bilim ve Sanat Merkezleri'nde özel eğitime tabi tutulacak.

Sorular ve cevap anahtarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz..

2. Sınıf A Kitapçığı için tıklayınız.

2. Sınıf B Kitapçığı için tıklayınız.

3. Sınıf A Kitapçığı için tıklayınız.

3. Sınıf B Kitapçığı için tıklayınız.

4. Sınıf A Kitapçığı için tıklayınız.

4. Sınıf B Kitapçığı için tıklayınız.

 

Kitapçıklardaki soruların tüm telif hakları MEB  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne aittir. Kitapçıktaki sorular, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazılı izni olmadan basılamaz, fotoğraflanamaz, kısmen ya da tamamen çoğaltılamaz. Dolaylı dahi olsa ticari amaçla kullanılamaz. Bu yasağa uymayanlar; doğabilecek yasal sorumluluğu, kitapçık ve soruların hazırlanmasındaki mali yükümlülüğü kabullenmiş sayılır.

 

Kitapçıklardaki soruların, kullanım koşulları ve yayın hakkı için  MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne başvurunuz.

www.mebpersonel.com

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
bilsemc2 13 ay önce

genelde benzer konulardan sorular çıkar. www.bilsemc2.com sitesinde analizini yapmaya çalışıyoruz.

Avatar
ayşe gül 11 ay önce

geçen seneki bilsen sınavında en yüksek puan ben aldım

Avatar
Arda 3 hafta önce

Türkçe