banner406
banner396
16 Haziran 2013 Pazar 22:12
Gezi Parkından MEB’e Mesajlar
 Gezi Parkından MEB’e Mesajlar

            Önce ağaç ve çevre duyarlılığı diye başlayan daha sonra hükümeti ve başbakanı hedef alan eylemler ülkemizin gündemine oturdu. Başta samimi olduğunu düşündüğümüz küçük grupların demokratik tepkileri olarak görülebilecek gösteriler gerçek amacından çıkarıldı. Marjinal grupların, hükümete muhaliflerin hatta Türkiye karşıtlarının gösterisine dönüştü. Kısacası son olaylar gerçek dostun ve dost olmayanın test edildiği bir neticeye götürdü. Yeni Osmanlıyı hazmedemeyen ve her fırsatta ülkemize saldıran haçlı zihniyetini ayan beyan görmüş olduk. Batıdan ve batıldan dost olamayacağını bize gösteren Allah’a hamdolsun. Azgın azınlığın çoğunluğu tahakküm altına almaya çalıştığı eylemlerin asıl  amacının ülkenin istikrarı, büyümesi, gelişmesi olduğunu her akıl ve vicdan sahibi anlamalıdır. Bu ülkede hak ve özgürlük olarak henüz rahatlayamamış dindarların haklı ve masum taleplerine kayıtsız kalan yetkililere yine bu samimi insanlar sahip çıkmıştır. Ancak hakların verilmesi konusunda yetkililerin de elini çabuk tutması ve samimiyetini göstermesi şarttır.

            Gezi parkı eylemlerine değişik ideolojik amaçlarla katılan kesimlerden özellikle gençler dikkat çekicidir. Gerek üniversite gerekse lise öğrencileri bu eylemlerin lokomotifi yapılmış hükümeti seçimlerle ve basınla dediği mecraya çekemeyenler sokakların karanlığından medet umduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Bu filimde rol almış yetkili ve etkili olmuş ve hala görev başında bulunan herkesin Türk yargısına darbeye teşebbüsten ve meşru hükümeti çalışamaz duruma getirmeye çalışmaktan yargılanması ve gereken cezaları alması gerekir. Aksi takdirde bu eylemlerin gerisi gelecektir. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana haksız taleplerini millete ve onun meşru temsilcilerine dayatanlar geçmişte kirli emellerine ulaşmış olmanın verdiği cesaretle kaybettikleri mevzileri yeniden kazanabilmek için kan ve göz yaşına, kaos ve karışıklığa, huzursuzluk ve ümitsizliğe sebep olacak provokasyonlara  yol açan tutum ve davranışlarına devam ediyorlar. Geçmişte emellerine ulaşan bu ard niyetlilere hep birlikte fırsat vermeyelim. Toplumu kamplaştırmaya çalışanları 1970’lerde, 1980’lerde, 28 Şubatlarda çok fazla gördük. Biz bu filmi çok fazla seyrettik. O yüzden bu tür acı filmlerden çok dersler çıkardık. Artık büyük Türkiye’den geriye dönüş yok. Kardeş kavgasına nihayet veriyoruz. Ekmeğimizi bölüşüyoruz. Aramıza nifak sokanları, fırsatçıları bundan böyle iyi tanıyoruz.

            Milli eğitim olarak gençliği biri bine kırdırmak isteyen zavallılara fırsat vermeden milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş yepyeni bir gençlik yetiştirmemiz şarttır. Öyle bir gençlik ki hem kendini tanısın, hem atasını iyi bilsin hem de dostunu ve düşmanını ayırabilsin. Öyle dersler vermeliyiz ki gençliğin ufku gelişsin, öyle konulardan bahsetmeliyiz ki eğilmesin, dik dursun fakat asla diklenmesin. Asımın nesli gibi barışın güvercini, savaşın kartalı olmalı. Mazlumlardan yana olmalı, zalimlere haddini bildirmeli. Aklını kullanırken kalbini de hesaba katmalı, insanlığın huzur ve mutluluğuna kendini adayabilmeli. Kırk haramileri doğru tespit etmeli, aktif olmalı, emin olmalı, şerlere karşı uyanık olmalıdır.

            Okullarımızda öğrencilerin kendi kültür köklerinden beslendiği ,çağın ideolojik çöplüklerinden uzak kaldığı yeni bir dönem başlamalıdır. Bunun için değerler eğitimine geçmek mecburiyetindeyiz. 4+4+4 sisteminin birinci yılının sonunda görülen başta bina, derslik ve öğretmen ihtiyacı olmak üzere mevzuatta yapılması gerekenlerin acilen düzeltilmesi elzemdir. İnsanı iyi yetiştirmeyen bir ülkenin zenginliği de ,var olan birikimi de kısa zamanda heba edilir. Tarihi tekerrür ettirmeden etkili ve yetkili herkese düşen görev son olaylardaki mesajı iyi okumaktan geçiyor. Benim okuyabildiğim kadarıyla sokağın mesajı; milli eğitime ve tüm sağduyu sahibi herkesedir. Kafasını ve gönlünü iyi eğitemediğimiz her vatandaşın başına poliste dikseniz kişinin niyeti bozuksa, zihniyeti bulanıksa kamuya  zarar verirde büyük resmi göremez. Ey akıl sahipleri lütfen aklımızı başımıza alalım, aldananlardan olmayalım.(1ilhamifindik@gmail.com)

Son Güncelleme: 16.06.2013 22:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.