banner406
banner396
19 Temmuz 2012 Perşembe 14:20
Görevlendirmeler Devam Ediyor Sayın DİNÇER
 
 Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ömer DİNÇER Haziran ayında öğretmenlere yönelik yapmış olduğu konuşmasında geçici görevlendirmeleri sona erdireceğini üstüne basa basa söyleyerek,sizlere adalet vaad ediyorum demişti.

 

Adaletiniz bu mu Sayın DİNÇER !

 

Adana İl Milli  Eğitim Müdürlüğü görevine bir süre önce atanan Milli  Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Sabancı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdüresi Fatma Turna'nın emekliğe ayrılmasının ardından Okula, geçici görevle Müdür Vekili ataması skandala dönüştü.

 

 

Okul Müdürü Fatma Turna'nın Seyhan İlçe Milli  Eğitim Müdürlüğü'ne  yazdığı dilekçesinde emekliliğe ayrılmasından dolayı yerine aynı okul Müdür Baş Yardımcısı Dursun Şimşek'in vekalet etmesini arz etti.

 

TALEP TARİHİ 9 TEMMUZ

ONAY TARİHİ 6 TEMMUZ

 

İl Milli  Eğitim Müdürlüğü, 09.07.2012  tarih ve 28256 sayılı Valiliğe  yazdığı  yazı ile asıl görev yeri Ceyhan Kız Teknik ve Meslek Lisesi El  Sanatları Nakış Öğretmeni ve Müdüresi Şule Dalkır'ı asil müdür atanıncaya kadar 6 ay süreyle yolluksuz ve yevmiyesiz olarak müdür vekili atanmasının  uygun görüldüğünü arz etti. Adana Vali Yardımcısı Durmuş Gençer ve Vali Hüseyin Avni Coş, 06.07.2012 tarihle bu talebi onayladı. 

 

Ve skandal böyle patlak verdi.

 

"Şule Dalkır, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde vekaleten şube müdürlüğüne devam ederken, Milli Eğitim İnsan kaynakları Genel Müdürlüğü'nün 21 Kasım 2011 tarih ve 78102 sayılı emirleri ile bütün geçici görevlendirmelerin iptali ile görevlendirilmesi 25 Haziran 2012 tarihinde sona ermiştir. Ancak, Şule Dalkır bakanlığın genelgesine aykırı olarak yeniden başka bir göreve Sabancı Teknik ve Meslek Lisesi müdürlügüne vekaleten görevlendirilmiştir. Bu görevlendirme Milli Eğitim Bakanlığı'nın emir ve talimatlarına aykırıdır. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim kurumları yönetmeliğinin 61. maddesinde 'Müdür baş yardımcısı ders okutmanın yanı sıra müdürün en yakın yardımcısıdır. Müdürün olmadığı zamanlarda müdüre vekalet eder' hükmüne yer vermiştir. Bu görevlendirme ile Müdür Baş Yardımcısı Dursun Şimşek ve Müdür yardımcılarının hakları gasp edilmiş, yönetmelik yok sayılmıştır. Bilindiği üzere atama yönetmeliğinde, bir idarecinin başka bir okula idareci olarak atanması ve vekaleten görevlendirilmesi için aynı okulda branşı itibari ile öğretmen olarak atanabilecek durumda bulunması gerekmektedir. Şule Dalkır, branşı Nakış öğretmenliğidir ve Sabancı Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde böyle branş bulunmamaktadır, dolayısıyla bu görevlendirme bu kuralada aykıdır. Şule Dalkır, Ceyhan'da görev yapmakta iken, Sabancı Kız Teknik ve Meslek Lisesine görevlendirilmesi, yani bir ilçeden başka bir ilçeye görevlendirilmesi de hukuka aykırı olan başka bir durumdur. 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlendirme yazısını 9 Temmuz 2012 tarih ve 28256 sayılı yazısı ile Valilik makamına gönderiyor, Ancak Vali Yardımcısı Sayın Durmuş Gencer ve Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş, 6 Temmuz 2012 tarihinde yani yazı kendilerine ulaşmadan 3 gün önce olur vermektedirler. Görüldüğü gibi Şule Dalkır'ın Sabancı Kız Teknik ve Meslek lisesine görevlendirilmesi bir açıdan değil, bir çok açıdan yönetmelik ve genelgelere aykırıdır. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş'un bu atamayı tekrar gözden geçirerek, yapılan hatanın düzeltilmesi ve Bakanlığın Geçici görevlendirmelerle ilgili yayımlamış olduğu genelgeye aykırı hareket etmemesi gerekmektedir.

 

  

 


Son Güncelleme: 19.07.2012 14:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.