banner374
10 Kasım 2012 Cumartesi 13:13
Her öğrenci sevdiği işi yapacak!...
Öğrencilerin yaptığı yanlış tercih sebebiyle ileriki dönemde mesleklerinde mutsuz olması Milli Eğitim Bakanlığı'nı (MEB) harekete geçirdi.
Bakanlık, ilk ve ortaöğretimdeki öğrenciler için yönlendirme faaliyetleri ve sosyal aktiviteleri artırılacak çalışmalarına hız verdi.
ÖĞRENCİLER BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEK
Bu çerçevede öğrencilerin ruhsal yapıları ve fiziksel özelliklerine göre kabiliyetleri geliştirilecek. Becerilerini artırmaya yönelik sportif, sanatsal ve kültürel aktiviteler artırılacak. Öğrencilerin meslekleri yakından tanımaların için iş yeri gezileri düzenlenmesini sağlanacak.
SENDİKALAR DA DETEK VERİYOR
Bakanlık ayrıca, kendi alanında uzman kişilerin okullarda öğrencileri bilgilendirmesi için çalışma yapacak. Bu çerçevede İŞKUR, TOBB, İşçi ve İşveren Sendikaları Konfederasyonları ile işbirliğine gidecek olan Bakanlık, okullarda kariyer günleri etkinliklerine de ağırlık verecek.


HAYAT BOYU TAKİP
Bakanlık, okuldan mezun ettiği gençlerin işgücü piyasasındaki durumunun sistematik ve güncellenebilir bir model çerçevesinde izleyecek. Kişiye okulda kazandırılan bilgi ve yeteneklerin iş hayatına etkisi araştırılacak. Öğrencilerin çalışırken uyumu ve üretime katkı payları takip edilecek. Bu veriler sürekli güncellenerek, eğitim modelleri yenilenecek. Hayat boyu mesleki yönlendirme mekanizması geliştirilecek. 
banner182
Son Güncelleme: 10.11.2012 13:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol