banner406
banner396
28 Ocak 2013 Pazartesi 00:54
İkisinden Birisi MEB Müsteşarı Olacak
 Milli Eğitim Bakanlığında Müsteşarlık makamı için kıyasıya bir yarış var...

Müsteşar Emin ZARARSIZ'ın önümüzde ki günlerde ya Başbakanlık Müsteşarlığına yada Danıştay'a geçmesi bekleniyor...

ZARARSIZ'dan boşalacak Müsteşarlık makamı koltuğu için MEB içerisinden iki isim yüksek sesle telafus edilmeye başlandı..

Dr. Muhammer YILDIZ ( İstanbul İl Müdürü )

Dr. Muhammer YILDIZ'ın Müsteşarlık makamına geleceğini ilk olarak Zaman Gazetesi yazarı Twiterdan duuyurdu.

Hatta Zaman Gazetesi yazarı o kadar ileri gittiki , Muhammer Bey'e Hayırlı Olsun bile dedi...

İşte Zaman Gazetesi yazarı İsa YAZAR'IN TwiterleriMüsteşarlık makamı için diğer güçlü aday ise İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI...

İzmir İl Müdürlüğü makamında en son Fareler ve İnsanlar kitabı ile gündeme gelen Vefa BARDAKÇI'NIN Müsteşarlık makamına gelmesini ise sendika istiyor...

Hatırlanacağı üzere daha önce sendika hem Nimet Hanım döneminde hemde DİNÇER döneminde Çanakkale il müdürü Vefa BARDAKÇI'yı ısrarla Ankara İl Müdürlüğüne getirmek istemişti. 

Ankara İl Müdürlüğü makamı olmayınca İzmir il müdürlüğüne getirilen BARDAKÇI , Müsteşarlık makamı için en ciddi adaylar arasında yer alıyor..

-----------------------------------------------------------------------------------


Dr. Muhammer YILDIZ Kimdir ?

Biyografisi

 

21 Ocak 1967 tarihinde Erzurum’un Narman ilçesi Sütpınar Köyü’nde doğdu. İlkokulu Narman Sütpınar Köyü İlkokulu’nda (1972-1977), ortaokulu Narman Şekerli Köyü Ortaokulu’nda (1977-1980), lise birinci ve ikinci sınıfı Narman Lisesi’nde, üçüncü sınıfı ise İstanbul’da -o dönemde Üsküdar ilçesi sınırlarında bulunan- Ümraniye Lisesi’nde okudu (1980-1983).

 

1983-1987 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nde lisans eğitimini aldı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde 1990 yılında yüksek lisansını, 1994 yılında ise doktorasını tamamladı.

 

Görev Yaptığı Yerler ve Yıllar

 

1987 yılında Şanlıurfa’ya öğretmen olarak atandı. 1989’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde araştırma görevlisi oldu. 1992-1994 yılları arasında ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1994 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Yardımcı Doçent unvanıyla ders verdi. 1996-2004 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde aynı unvanla ders vermeye devam etti. 2004-2009 yılları arasında ise Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 24 Eylül 2009 tarihinde İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine başladı.

 

Çalışmaları 

Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu tarafından yenilenen ilköğretim ve ortaöğretim program çalışmalarında etkin görev aldı. İlköğretim matematik ve ortaöğretim matematik programlarının koordinatörlüğünü yaptı. Bu amaçla birçok ilde öğretmenlere seminerler verdi. Eğiticilerin hizmet içi eğitiminde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Toplumsal cinsiyet konusunda çalışmalar yaptı. Özellikle ders kitaplarının ayrımcı, cinsiyetçi, demokrasi ve insan haklarına aykırı ifadelerden arındırılması çalışmalarında görev aldı ve komisyonlarda çalıştı, çalıştaylar düzenledi. Millî Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde görev yaptı. ICRC, Türk Kızılay Derneği ve Millî Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Exploring Humanitarian Law” adlı uluslararası projenin Ulusal Koordinatörlüğünü yürüttü.

 

İngilizce bilen Dr. Muammer Yıldız, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Yayınları

 

A) Tezleri:
* Homojen Fonksiyonları Lineer Olan Halkalar; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Doktora Tezi, Van, 1994. 
* Grup Temsilleri; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Yüksek Lisans Tezi, Van, 1990. 

B) Makaleleri:
* Burulmalı Düğümün Grup Otomorfizmleri; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Fen Bilimleri Dergisi, Sayı: 1, Cilt: 1, 1990. 
* Rings Isomorphic to 3x3 Matrix Rings; Hacettepe Bulletin of Natural Sciences and Engineering, 1992 / Volume 21 / PP. 13-15. 
* A Note on Idempotents of Group Algebra; Bulletin of Pure and Applied Sciences Vol, 16E (No: 2) 1997, P. 175-182. 
* A Characterization of Idempotents and Idempotent Generators of QS; Bulletin of Pure & Applied Sciences, Volume-18E (Math Stat) No: July-Dec. 1999.

 C) Sempozyum Bildirileri
* Homojen Fonksiyonları Lineer Olan Halkalarda Tam Dik İdempotent Kümeler 
Türk Matematik Derneği VI. Ulusal Matematik Sempozyumu; 8-12 Eylül 1993 
Doğu Akdeniz Üniversitesi; Gazimagosa-KKTC. s.118-124 
* Kısmi Endomorfizmalar Üzerine 
Türk Matematik Derneği VI. Ulusal Matematik Sempozyumu; 8-12 Eylül 1993 
Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gazimagosa-KKTC, s.125-130.

-----------------------------------------------------------

VEFA BARDAKÇI KİMDİR ?

1967 yılında Konya´da doğdu. İlk ve Ortaöğretimini burada yaptı. Selçuk Üniversitesi Niğde Eğitim Yüksek Okulunu bitirdikten sonra Malatya ilinde öğretmenliğe başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği Bölümünde okurken aynı zamanda İzmir´in çeşitli okullarında öğretmenlik yaptı. Ağrı iline İlköğretim Müfettişi olarak atandı3 yıla yakın burada görev yaptıktan sonra Çanakkale iline İlköğretim Müfettişi olarak atandı. 1 yıla yakın İzmir ilinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Çanakkale iline İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Yaklaşık 4,5 yıl bu görevi yaptıktan sonra İzmir İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi.

Kamudanhaber

Son Güncelleme: 28.01.2013 00:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.