banner406
banner396
10 Nisan 2014 Perşembe 08:24
İL MEB’de Kaos Devam Ediyor
 Muğla MEB’de gerilim ve huzursuzluk artıyor

Bakanlığa çağrıda bulunuyoruz,  Muğla MEB’de neler oluyor, eğer gerekli Muğla MEB’e zamanında müde hale yapılmazsa tamir edilemeyecek kazalara ve olumsuz olaylarla karşı karşıya kalacağı kesindir görünen köy kılavuz istemez. her geçen gün şikayetler,soruşturmalar ve huzursuzluklar gün geçtikçe artıyor. Her gün yeni şikayetlerle ve soruşturmalarla MEM sarsılıyor, dedikodular aldı başını gidiyor, her gün yeni bir yalan ve yeni bir haberle ortalık toz duman, bakanlık bu huzursuzluğu ve gerilimi azaltmak için neyi bekliyor?

Muğla MEB’de eski adıyla İl Eğitim denetmenleri yeni adıyla Maarif müfettişleri ve bazı MEM yetkilileri,Bodrum İlçe müdürüne yönelik yargısız infaz etme teşebbüsünde bulundular. Fakat ava giderken avlandılar iddiasını bakanlık denetçileri doğruladı.

Bodrum ilçe müdürüne yönelik  asılsız iddialarla soruşturmalar açılmış ve bu soruşturmalarda bilgi ve belge olmaksızın suç isnatları yapılmış, bu iddiaların asılsız çıkmasına rağmen  ilçe Milli Eğitim Müdürüne yönelik tam 19 kez  organizeli soruşturma açılarak  harcanmak ve yok edilmek istenmiştir. İlçe müdürünün asılsız soruşturmalardan dolayı şikayetçi olması üzerine, Bakanlıkça şikayetlerin araştırılması ve incelenmesi, gerekirse soruşturma yürütülmesi için iki  Bakanlık denetçisi görevlendirilmiştir.

Muğla MEB’deki bu şikayetleri inceleme ve soruşturulması için görevlendirilen denetçiler, Soruşturma sonucunda düzenlenen raporda, yapılan tespitler buna da yuh dedirten cinsden usulsüzlükler,kişi aleyhine taraflı davranma ve raporlar düzenleme tarafgirlik, kişileri kayırma ve  gerekli disiplin cezalarını teklif etmeme,yerin-delik ve ölçülülük ilkesine aykırı disiplin cezaları verildiği ortaya çıktı.

Bakanlık Denetçilerin Hazırlamış olduğu soruşturma raporunda

“Muğla İl eğitim denetmeni, Mehmet UYUMAZ, Adil ÇAKIR, Mehmet KARA, Nihat ÖNDER, Celal EREN, Sadık ŞAHİN ve  Muğla Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ramazan SARIHAN, Muğla Milli Eğitim Müdür yardımcısı,Yemen AKYÜZ, Marmaris Teknik ve Edüstri Meslek Lisesi müdürü Ercan KESKİN”  ağır disiplin cezaları getirildi

Muğla MEB  tarihinde ilk kez   onlarca soruşturma ve karmaşa yaşanıyor

Bodrum İlçe Milli eğitim müdürünü Rakip gördüğü için İl Milli eğitim müdürünün, rakibini harcamak için ve onu yıpratmak için 19 kez soruşturma açtığı iddia ediliyor. çeşitli okul idarecileri ve ilçe müdürlerinin mem müdürünün kişisel kaprisleri yüzünden Muğla MEB’de huzursuzluklar yaşandığını ifade ediyorlar, Muğla MEB’de şuan güven ortamının ve çalışma barışının bozulduğunu, Bakanlık denetçilerinin MEB müdürü hakkında inceleme ve soruşturmalarının devam ettiğini ve yeni iki grup bakanlık denetçilerin ise yolda olduğu bilgileri nedeniyle Muğla MEM’de gerilimin iyice arttığını, yürütülen soruşturmalar nedeniyle gerilimin ve huzursuzluğun okul müdürlerini ve ilçe müdürlerini de içine alarak genişlediğini bu nedenden dolayı MEM’de çalışma isteğinin ve huzurunun kalmadığı iletişimin ve sosyal ilişkilerin bitme noktasına geldiğini kaydeden bir il yöneticisi, kurumda müdür karşıtı, müdür yandaşı suçlamalar yüzünden, iletişsel ilişkilerinin bittiğini çalışanların ve idarecilerin çoğunun bir biriyle küs olduğunu ve iletişimin sadece resmiyete dönüştüğünü belirterek, bu gerginliğin büyük bir çatışmaya dönüşmesinden endişe ediyoruz ifadesinde bulundu.

İşte Muğla MEB’de ,yargısız infazın ve adam kayırmanın belgeleri ve detayları:

Bodrum ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÖZCAN Hakkında 19 kez soruşturma açılmış 19 kez yapılan soruşturmada isnat edilen suçlar sübut bulmamıştır. Şikayetler sübut bulmayınca devreye özel il denetmenler devreye sokularak suçlar isnat edilerek ön inceleme raporları düzenleterek savcılığa sevk edilir, fakat savcılık delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verir. Bunu üzerine ilçe Milli eğitim Müdürü Denetmenler hakkında şikayetçi olur ve hakkında taraflı ve haksız yere soruşturma raporları düzenleyenler hakkında şikayetçi olur.

İlçe Milli eğitim müdürünün şikayetini inceleme ve soruşturma yapmak üzere iki bakanlık denetçisi görevlendirilir. Bakanlık Denetçileri inceleme ve soruşturmanın sonunda

MEB’DE KUMPAS

MEB’DE KUMPAS

MEB’DE KUMPAS

Bir okul Müdürünün nasıl kayrıldığı ve torpil yapıldığınıda denetçiler ortaya çıkarmışlar işte belge

Muğla MEB Kaynıyor

tüm bu olanlardan sonra il müdürü MEB’genelinde bu olumsuzluğu telafi etmesi beklenirken yeniden söz konusu ilçe Milli eğitim müdürü hakkında inceleme ve soruşturma başlatması da çok manidar ve düşündürücüdür.

Bodrum ilçe MEM müdürünün  2 yıldır yaşadığı zulüm ,haksızlık karşısında maddi ve manevi kayıpları yanında yaşadığı psikolojik sorunları bir insan olarak empati ile düşündüğümde “yazıklar olsun” tetikçilere ve onu yönlendirenlere demek geliyor. bir yönetici için en erdemli davranış yanlışından geri döne bilen ve tamir edebilendir

Bakanlığa çağrıda bulunuyoruz Muğla MEB’de neler oluyor eger gerekli müdehale yapılmazsa tamir edilemeyecek kazalara ve olumsuz olaylara gebe bizden uyarması

zuhal yazgan@kamu.tv.tr

Son Güncelleme: 10.04.2014 08:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
işte budur adalet 2014-04-10 08:29:48

kendime dahi güvenim kalmadı

Avatar
yaşar 2014-04-10 08:31:51

bu haberi kim yazdı merak ediyorum. muğla meb yani muğla milli eğitim bakanlığı yok. muğla mem yani muğla milli eğitim müdürlüğü var . biz de haber diye bunları okuyoruz.

Avatar
Arif 2014-04-10 09:05:12

niyet ettim yazıyı okumaya ancak sadece başlıkta değil yazının içerisinde de muğla meb yazdığını görünce tebessüm edip belki yorumları dikkate alıyorlardır diye düşünerek yazıları daha dikkatli yazmanızı önermeye karar verdim.

Avatar
kamil 2014-04-10 10:04:25

sayın site yöneticileri bodrumdaki bu olaylar tek değilki. bir de anaokulu müdürünü neden aldıklarını bir sorun.sebebsiz yere suç isnat ederek.daha diğer ilçelere de bir inseniz kim bilir neler var.

Avatar
suat 2014-04-10 10:19:05

i̇l müdürü yakinda hapi̇s cezasi olir. göreceksiniz. daha neleri var.

Avatar
mehmet elvan 2014-04-10 20:41:35

lütfen aydın milli eğitime de el atsın bakanlık pervin töre ve servet taşkan çifltliğe çevirdiler.aydın eğitimi dibe vurdu yapılan tek şey gösteriş

Avatar
Usta 2014-04-17 21:13:02

il müdürü ve ahalisi öğretmenevini çiftliği gibi kullanıyor.bir inceleyin isterseniz.