03 Nisan 2013 Çarşamba 00:05
KİMİN OYU 12 MİLYONUN OYU İLE BİR
 Eğitim Bir Sen'in başlatmış olduğu sivil itaatsizlik eylemi diye adlandırılan kamuda kılık kıyafet özgürlüğü eylemi büyük bir katılımla tüm Türkiye de uygulanırken üyelerinin yoğun isteği ve baskısı! Nedeni ile Türk Eğitim Sen de bu eyleme katıldı. İyide yaptı doğru ve olması gerekende bu idi. Bu eyleme karşı çıkanları hala anlaya bilmiş değilim.

12 milyona yakın kamuda başörtüsüne özgürlük adı altında imza toplana biliyor ve hala bazı özgürlük savaşçıları (!!) görünen haktan, halktan, adaletten bahseden ama hala ruhlarındaki halkı hizaya çekme, özgürleşme çabalarına balta vurma, 28 şubatı özlemle anma ve yaşatma tutumlarını devam ettirmektedirler.

Düşüne biliyor musunuz bir sendika başka bir sendikalı öğretmeni şikâyet ediyor neden? Okula neden başörtülü geliyorsun, neden kravat takmıyorsun, neden keten pantolonla derse giriyorsun diye. Sormazlar mı insana başörtüsü takınca mı kılık kıyafet yönetmeliği aklınıza geldi şimdiye kadar giyilenler takılanlar dört dörtlük mü idi?

  Olacak iş mi bu hani eğitimciydik hani özgürlükçü idik hani halkçı idik ?? Nerede sizin özgürlükçülüğünüz nerede sizin halkçılığınız? Hepsi üfürükten tayyare bunlar için. Bunların ruhuna işlemiş fişleme, ayırma ve ayrıştırma işi. Bu zihniyeti iyi biliriz bunlar aba altından sopa gösterirler valileri kaymakamları müdürleri tehdit ederler genelgeleri hatırlatırlar hatırlatmakla kalmazlar çalışanları genelgelere uydurun uydurmaz  iseniz sorumlu sizleri ilan eder ve sizleri de şikayet ederiz derler !!! 

Ama yemezler artık bu insanların karnı tok. Ne sizin nede sizin gibilerinin korku imparatorlukları ve içinde yaşadıkları KARTON kaleleri kaldı piyasada. Ama şundan emin olunki sizin şimdi peşine düşüp il il ilçe ilçe okul okul takip edip ispiyonladığınız o eğitimciler zamanı gelince sizin hakkınızı ve özgürlüğünüzde koruyacaktır sizler her ne kadar özgürlük savunucusu gibi görünüp özgürlüğün önündeki en büyük engel olsanız da.

Kim ne derse desin bu eylem kimin kim olduğunu gösteren kimin özgürlükten yana tavır aldığını belli eden bir sivil itaatsizlik eylemidir.

Ne acı ki bazı illerimizden ve ilçelerimizden kimsenin beklemediği ve içimize sindiremediğimiz kılık kıyafet yönetmeliğini hatırlatan haberler okuyorum. Bu haberleri okurken Başbakanın 2023 vizyonunu, yeni anayasa hazırlıklarını, toplumsal uzlaşmayı vs vs düşündüm ve hala bir arpa boyu yol alamadık mı yoksa aldık da aramızda yoldan! ve yol arkadaşlarından! Rahatsız olanlar mı var diye düşünmeden edemedim.

Haftalardır uygulanan eylemle ne oldu? ne değişti? kimler zarar gördü? hangi eğitim öğretim faaliyeti aksadı? Kimin elinden nesi alındı? Korkmayınız efendiler kılık kıyafet eyleminden kimseye zarar gelmez. Bu eylem işyerlerine genel ahlâk ve toplumun genelinde kabul görmüş belli toplumsal kurallar dâhilinde serbest kıyafet eylemidir. 12 MİLYON un oyu ile bizim oyumuz bir mi devri kapanmıştır. Kimseyi mahkeme ile soruşturma ile sarı zarfla korkutamayacaksınız. Yol yakınken bırakın bu eylem kırıcı sözleri, gelin tüm eğitimciler olarak bu eyleme destek verin ( siz vermeseniz de biliyoruz ki bayan üyelerinizin çoğu kılık kıyafetleri ile bu eyleme fiili olarak destek veriyorlar ).

İzmir İlimizde güzel bir anıt var adı İLK KURŞUN anıtı 15 Mayıs 1919’da İzmir’in işgali sırasında karaya çıkan birliklere ilk kurşunu atan ve ardından şehit edilen gazeteci Hasan Tahsin adına dikilmiştir. Ne acı ki  bu özgürlük adımına da ilk uyarı ve kendinize gelin!! yazısı İzmir ilimizden gelmiş bunu Serhat şehrimiz Edirne’nin Uzunköprü Kaymakamlığı ve daha sonra Milli mücadelenin önemli şehirlerinden Samsun ili Havza İlçesi devam ettirmiş bakalım ilerleyen günlerde aklı evvel hangi illerimizden özgürlüğe atılan adımların önüne engeller konacak? Kimler listeler tutacak? Kimler kimleri tehdit edecek?

Ey bu özgürlüğe karşı çıkanlar Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Anayasa başkanımızın ve Meclis başkanımızın eşleri de başörtülü ve bu ülkeyi idare ediyorlar bir şey olmuyor (Onlara göre çok şey oluyordur da) ve bir şey olmadı. Ama kamuda biri başörtüsü giydi mi kıyamet kopuyor !!! Alışmak lazım artık alıştırmak lazım örümcek ağı bağlamış kafaların değişmesi bu ülkenin gerçeklerine yüzlerini dönmeleri gerek. Onlara da hak vermek gerek kolay değil yıllardır onların verdiği özgürlük kadar özgür olabildiğimizden  şimdi onlara sormadan özgürlüğe vurulan zincirler birer birer kırılınca sağa sola aba altından sopa göstermeleri normal!!.

Kimilerine göre tavuktan kurban olur ama ne hikmetse kurban kesmezler !! Namazlar 3 vakitte kılına bilir derler ama bunlar namazda kılmazlar !! Başörtüsü nedir bilmezler ama  yeri geldi mi sülalelerinde onlarca başörtülü vardır !! Allah aşkına düşün milletin yakasından, bırakın artık şu ülkenin tek sahibi siz olduğunuz afra tafralarını. Kılık kıyafetine karşı çıksanız da karşı çıktığınız insanlar emin olun sizi de kucaklar sizi de bağrına basar.

Şunu sormadan da  edemeyeceğim Çarşaf çarşaf sayfalarda kılık kıyafet yönetmeliğini yayınlayan, ikide bir bize yönetmelikleri hatırlatan çok değerli özgürlük savaşçıları !! acaba hanginiz şapka kanununa uyuyorsunuz ??

İNOVATİF MAHİR NADİ www.mebpersonel.com

Son Güncelleme: 03.04.2013 00:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
x 2013-04-03 08:25:55

başörtüsü bu meselenin en acı tarafı fakat sivil toplum elini taşın altına koymuşken yalnızca başörtüsü düzenlemesi olarak yetinilmesi son derece yanlış olacaktır. 12 milyon oy küçük bir düzenleme değil başlı başına bir reform gerçekleştirilmesi gerektiğinin ispatıdır. sendika yöneticileri biraz çekingen davranıyorlar...