banner374
25 Mart 2013 Pazartesi 07:39
''Kızların Başlarını Açtırmazsan ...''
 Bu skandal, Akit Ankara Temsilcisi Yener Dönmez'in bugünkü köşe yazısıyla gün yüzüne çıktı.

Dönmez, şimdi Memur Sen Ankara İl Başkanı olan Mustafa Kır'ın kendisine anlattıklarını şöyle kaleme aldı:

“Dün büromuza geçmiş olsun dileklerini iletmek için gelen Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır'ın da gündemindeydi bu çifte standart.

Muhafazakarların çekingenliğinden söz edip 28 Şubat süreciyle ilgili çarpıcı örnekler verdi Mustafa Kır.

Bizzat başından geçen ilginç bir anekdotu da şöyle paylaştı: “Ben o zaman Bayburt İHL müdürüyken Vali de şimdi CHP Isparta Milletvekili olan Ali Haydar Öner idi. Okullar arası bilgi yarışması kapalı spor salonunda yapılacak ve Vali Bey de katılacaktı. Bana yarışma öncesi; yarışmaya katılacak kız öğrencilerin başlarını açması için talimat gönderdi. Eğer bu talimatı gerçekleştirmezsem ‘cezasının çok şiddetli olacağı' tehdidini de ihmal etmedi. Tabii ben tehdit ve vicdanımla karşı karşıya kaldım. Kadere inanan bir insan olarak vicdanımın sesini dinledim. Öğrencilerimin başını açtırmadım. Ve o gün Vali beyin de katıldığı bilgi yarışmasına bizim öğrencilerimiz başörtülü olarak katıldılar. Bunu hazmedemeyen Vali aynı gece sürgün kararı çıkarttırdı. Hiç anlamadığım bir alan olmasına rağmen beni Turizm ve Ticaret Lisesi müdürü, Demirözü ilçesinde görev yapan bir tarihçi arkadaşı da İHL müdürü yaptılar. Daha sonra beni Siirt'e vs. sürdüler. Kendilerince çok şiddetli biçimde beni cezalandırdılar. Ancak durum onların istediği gibi olmadı. Veda ederken Bayburtlular beni bağırlarına basıp konvoyla uğurladılar.”

Ziyaretinde Mustafa Kır, Memur-Sen'in düzenlediği yaklaşık 13 milyon vatandaşın imzasıyla destek verdiği “Kamuda Kılık Kıyafet Kampanyası”nın geldiği son durumla ilgili bilgi ve tespitlerini de paylaştı bizimle.

Akit'in duyarlılığına teşekkür ettikten sonra bu alanda da uygulanan çifte standartlara dikkat çekti ve bazı sitemlerde bulundu.

Bunları ayrıntılı biçimde haber sütunlarımızdan takip edebilirsiniz.

Biz yansıtarak görevimizi yapmış olalım.”

banner182
Son Güncelleme: 25.03.2013 07:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
öğretmen 4 yıl önce

vah garibim neler çekmiş neler . ihl müdürlüğünden ticaret lisesi müdürlüğüne sürülmüş. neler neler çekip de gıkı çıkmayanlar var be. zaten fazlasıyla mükafatını almışsın daha neyin edebiyatını yapıyorsun. il başkanı olmuşsun işte. ameller niyetlere göredir. onlarca yıl geçti üzerinden bu güne bakın bu gün ne yapıyorsunuz o zor günlerde sabit kadem olabilmişseniz rabbim mükafatını verecektir elbet birde kimin ameli neye matufsa ona ulaşacaktır. 28 şubat zulmü kadar 28 şubat sömürüsü de melundur