banner374
22 Haziran 2013 Cumartesi 11:53
KPSS ile atananların sorununu BİZ ÇÖZDÜK
 Türk Eğitim Sen olarak Uzun süredir ısrarla dile getirdiğimiz ve büyük mağduriyetlere neden olan   06.05.2010 tarihinden önce sözleşmeli iken KPSS sınavı puanıyla kadroya geçen öğretmenlere zorunlu hizmet muafiyeti verilmesi ile ilgili sorun nihayet çözüldü.
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yayınladığı ve illere gönderdiği 19.06.2013 tarih ve 1438290 sayılı yazısı  ve ekindeki makam onayı ile 06.05.2010 tarihinden önce sözleşmeli öğretmen olarak görev yaparken KPSS puanıyla kadroya geçenlerin de zorunlu hizmetten muaf tutulduklarını ve ilsis bilgilerinin güncellenmesi istenmiştir.


banner182
Son Güncelleme: 22.06.2013 11:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
3 yıl önce

türk eğitim sen den aynı talebi 2010aralıkta kopya skandalı sebebiyle geç atanıp mağdur olan öğretmenler için de yapmasını bekliyoruz

Avatar
:( 3 yıl önce

teknoloji ve tasarım dersi norm fazlalığını da çözün lütfennn:(

Avatar
mehmet 3 yıl önce

sayın ilgili;
yetkili bir sendika olmadığınız, hiçbir resmi girişimde bulunmadığınız halde kpss li öğretmenlerin problemini çözdüğünüzü nasıl söyleyebiliyorsunuz.meb i telefonla arayıp konuyu iletmek çözüme kavuşturmak demek mi oluyor??? nerede resmi evraklarınız??? ayıp ayıp

Avatar
doğuda çakılı kalan sınıfçıların sorunu 3 yıl önce

yıllardır bize kan ağlattınız vicdanınız varsa bir kere olsun bizimle de ilgilenin bizim de yüzümüzü güldürün.....

Avatar
gonca mutlu 3 yıl önce

katılıyorum eğer khk ile geçenlerinki afedildi ise öncesindeki herkesin de afedilmesi gerekir yada herkes aynı görevi yapsın eşit şekilde.