banner374
05 Haziran 2012 Salı 01:12
 Kravatını Çıkaran Öğrenciye Dayak!..
 Denizli Nalan Kaynak Anadolu Lisesi’nde yaşanan olayda, iddiaya göre kravatını çıkaran K.K. isimli öğrenciyi okul koridorunda başından tutarak itekleyen ve darp eden Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı matematik öğretmeni N.K.A.’nın olayla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatılan öğretmenin öğrenciye yönelik darp görüntüleri diğer sendikacıları üzdü. Eğitim-Bir-Sen Denizli Şubesi Başkanı Ahmet Sert, yaşanan olayın sendikacı olarak kendilerini üzdüğünü belirterek, “Denizli’de böyle bir olayın vuku bulmasından dolayı üzüntü içerisindeyiz. Sendikal kimlikle bir arkadaşımızın gerek öğrenciye, gerek okulda böyle bir olaya girmiş olması, hem sendikacılık açısından, hem öğretmenler açısından hem de öğrenciler açısından iyi olmadığını ve bizleri üzdüğünü belirtmek istiyorum.

Biz, şiddetin hem öğretmenine yapılanına, hem de öğrenciye yapılanına karşıyız. Burada belki bir anlık öfkeye kapılarak şube başkanı arkadaşımız bu konuda öfkesine hakim olamayabilir ama, neticede ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre her suçun bir cezası var. Bununla ilgili disiplin uygulamaları yapılabilir” dedi.


haberin devamı için tıklayınız

banner182
Son Güncelleme: 05.06.2012 01:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol