banner374
12 Ağustos 2012 Pazar 04:15
Liselere Kayıtlar Yarın Başlıyor
 
2012, lise kayıt, lise kayit, 2012 lise kayıtlar ne zaman ? , Lise kayıtları ne zaman olacak ? liseler kayıt başladı mı ?
Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. sınıflarına yeni öğrenci kayıtları yarın başlıyor. Elektronik ortamda yapılacak kayıtlar 31 Ağustos'a kadar alınabilecek.
Okulların komisyonlarca belirlenen kontenjanlarına e-okul sistemi üzerinden ulaşılabilecek.

Öğrenci aday kayıtları genel lise ve meslek lisesi müdürlüklerince 13-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.
Okul müdürleri kendilerine başvuran öğrencilerin kimlik, adres bilgilerini e-okul sisteminden TC Kimlik Numarası ve ilköğretim öğrenci numarasıyla girerek kontrol edecek.
Genel liselere aday kayıtlarında bölge ve ikametgah esas alınacak.

Genel liseye kayıt olacak adayın ikameti, Öğrenci Yerleştirme Komisyonlarınca belirlenmiş okulun bölgesi sınırları içerisinde ise kaydı yapılacak.

Meslek liselerine kayıtlarda bölge sınırlaması olmayacak. Aday, 10 okul tercih edebilecek. Adaylar hem genel liseye hem de meslek lisesine kayıt yaptıramayacak.
Öğrencilerin aday kayıt sonuçları en geç 7 Eylül'de bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. İlan edilen listelere göre kesin kayıtlar 7-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Şehit Çocukları İstedikleri Okula
Terör saldırıları sonucu şehit olan ya da malul duruma düşen öğretmenin çocukları, şehit, malul ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler, durumlarını belgelendirmeleri halinde istedikleri genel ve mesleki liselere kayıt yaptırabilecek.
 
banner182
Son Güncelleme: 12.08.2012 04:15
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
havva ferik 4 yıl önce

av. mahmut düşün kız meslek lisesi diploma puanı kaç puanla alıyor