banner374
04 Nisan 2013 Perşembe 08:36
Liseli gençler tarihi surlarda esrar çekti
 Bir grup lise öğrencisi, tarihi Bursa surlarında esrar içerken objektiflere yansıdı. Gündüz vakti esrar ve alkol alan gençler, yoldan gelip geçen kadın ve çocuklara aldırış etmeden uygunsuz hareketlerini sürdürdü.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu yürütülen 2 bin 300 yıllık tarihi Bursa Surları, son zamanlarda uyuşturucu ve alkol alanların mekanı haline geldi. Fetih Kapı üzerinden doyumsuz Bursa manzarası sunan surlar, madde kullananların istilasına uğramış durumda. Surlardan; Ulucami'yi ve Bursa'yı izlemek isteyenler, alkol alıp kızlı erkekli uygunsuz davranışlarda bulunanlar ile esrar ve alkol içenler sebebiyle surlara yaklaşamıyor. Tarihi mekan, alkol alan genç kızlar ile kız arkadaşları ile uygunsuz davranışlar içine giren gençlerden geçilmiyor. 

Son alarak surlarda esrar içen lise öğrencileri, görenleri hayrete düşürdü. Gündüz vakti surlara gelen üniformalı lise öğrencilerinin bir kısmı sigara içerken, bir öğrenci ise uyuşturucu olduğu tahmin edilen maddeyi sarmaya başlıyor. Gençlerin uyuşturucu eğlencesi, bir öğrencinin kendilerini çeken kamerayı fark etmesiyle sona erdi. Kameramanı fark eden genç, uyuşturucu saran arkadaşını iterek uyardı. Gençler panikle uyuşturucuyu sakladı.

Başka bir yerde ise alkol tüketen lise çağındaki gençler görüldü. İkisi kız, bir erkek 3 genç, surlar üzerinde alkol alırken çevreden geçenleri önemsememesi dikkatlerden kaçmadı.
Surlardaki uygunsuz görüntülerin yanı sıra çirkin yazılar ve küfürler ise tarihe saygısızlığın en bariz göstergesi.
banner182
Son Güncelleme: 04.04.2013 08:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol