banner374
28 Kasım 2016 Pazartesi 09:33
MEB Alan Değişikliği Gerçekleştirecek mi?

 Milli Eğitim Bakanlığı'nda bilindiği üzere alan değişikliği ile branşlarında memnun olmayan ve başka branşa geçmek isteyen öğretmenler tamamen yasal olarak alan değiştirebiliyor. 

Bu uygulamadan çift dalı olan öğretmenler faydalanabiliyor. Bakanlık, son yıllarda alan değişikliği uygulaması gerçekleştirmiyor. Bu konuda öğretmenlerin yoğun talebi olduğu da biliniyor.

Yaklaşık 3 yıldır alan değişikliği yapmayan bakanlığın gelen istekler üzerine kısmi anlamda ve yeni norm fazlası durumuna mahal vermeden alan değişikliği yapacağı konuşuluyor.

İddialar doğruysa alan değişikliği ile ilgili çalışma yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacak. Detaylar ise alan değişikliğine ilişkin şartların da bulunduğu kılavuzda olacak.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliği çalışmalarıyla ilgili süreci yakından takip edip siz değerli öğretmenlerimizi ve kamuoyunu bilgilendirmye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

banner182
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Lutfennnnnnnn 6 gün önce

Diplomaya dayali alan degisikligi yapilsin

Avatar
AyşeF 6 gün önce

Tam 3 yıldır gözümüz kulağımız alan değişikliğinde. Lütfen yönetmeliğe aynen bağlı olan tüm normların açıldığı alan değişikliği istiyoruz

Avatar
Nur 6 gün önce

En kisa zamanda alan değişikliği bekliyoruz

Avatar
Osman 6 gün önce

Yönetmelikteki şekliyle alan değişikliği bekliyoruz.

Avatar
dilek 5 gün önce

Yönetmeliğe bağlı an değişikliği bekliyoruz

Avatar
Zeynep 6 gün önce

Örgün ikinci üniversite okuduk. Daha verimli ve mutlu olmak istiyoruz. Yönetmeliğe bağlı olan tüm normların açıldığı alan değişikliği istiyoruz

Avatar
Ahmet 6 gün önce

Birileri bizi duysun artık. Yönetmeliğe aynen bağlı olan tüm normların açıldığı alan değişikliği istiyoruz

Avatar
gkosu 6 gün önce

yapılacak olan alan değişikliği yönetmeliğe uygun tüm normların açık olacağı bir şekilde yapılmalıdır kapsamlı bir şekilde yapılırsa sıkıntılar giderilir