banner374
29 Aralık 2015 Salı 09:17
MEB'de Atama Kriterleri Değişiyor
  Milli Eğitim Bakanlığında İlçe Müdürlüğü , İl müdür yardımcılığı ve üst kadrolara atama şartları değişiyor .  

Şube müdürü üstü kadrolara atanacaklarda ; İlçe müdürü ,müdür yardımcısı ,İl Milli Eğitim Müdürü ve daha üst kadrolara atanacaklarda 657 sayılı devlet memurları kanunun 68.maddesinin (B) Bendinde öngörünen şartlar aranacaktır.

 İlçe Müdürü kadrolarına atanmak için; İlçe Milli Eğitim Müdürü ve daha üstü ünvanlı bakanlık kadrolarında asalaten görev yapmış olmak veya okul müdürü olarak ikinci görev kapsamında en az 2 yıl kadrolu çalışmak gerekiyor. Yada ilçe müdürü olmak için talim ve terbiye kurulu uzmanı,eğitim uzmanı kadrolarında ayrı ayrı veya toplamda en az iki yıl çalışmak gerekiyor .

  İlçe müdürü olmak için , Milli Eğitim Uzmanı,Maarif Müfettişi,Hukuk Muşaviri,Şube müdürü,tesis müdürü,basım evi müdürü,kadrolarında ayrı ayrı veya toplamda en az bir yada ilçe milli eğitim müdürü ve daha üstü ünvanlı bakanlık kadrolarında asaleten görev yapmış olanlar hariç, bu bentte sayılan görev ve kadrolarda toplam iki yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapanlar , öğretmenlikte adaylığı kalkmış olmak şartıyla ilçe müdürü olarak atanacaklar . 
www.kamudanhaber.com
banner182
Son Güncelleme: 29.12.2015 09:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kartallı 12 ay önce

oldu olacak şu müdürlüğe de bir kalıcı çözüm üretilseeee

Misafir Avatar
eğitimci 12 ay önce @kartallı

onlarada şube müdürlüğündeki gibi sınav yapsınlar şu ankilerin %60 60 alamaz bunlarla başarı yükseltilecek bir kısmı zaten paralel gerisinide düşünün artık

Beğenmedim! (0)