banner374
11 Ağustos 2012 Cumartesi 02:19
MEB: 'Norm kadro fazlası öğretmenlerin listesi' haberi gerçeği yansıtmıyor
 
MEB'den yapılan açıklamada; "Bazı Internet sitelerinde “Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Listesi“ başlığıyla yayımlanan haberde yer verilen liste Milli Eğitim Bakanlığının gerçek norm kadro durumunu yansıtmamaktadır" denildi.

 

6287 Sayılı Kanun gereği okulların dönüşüm iş ve işlemleri İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yürütülmektedir. Bu kapsamda dönüştürülen ilköğretim kurumları ile dönüşen ortaöğretim kurumlarının bazılarında alanlarına göre aktarımı yapılması gereken öğretmenlerin aktarımlarının yapılmadığı, bu durumdan dolayı öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumlarında norm kadro fazlası durumuna düştüğü ve aktarım yapılması gereken eğitim kurumlarında da norm açığı oluşmasına neden olduğu tespit edilmiştir. Bu durumun Öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme işlemlerinde norm ihtiyacı görünen eğitim kurumlarına yapılacak atamalarında mağduriyetlere sebep olacağı dikkate alınarak bu kurumların tespiti için sorgu yapılmıştır. Bu sorgu sonucu oluşan liste, 24.07.2012 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine elektronik posta ekinde yapılması istenen çalışmaya ilişkin açıklamalar yapılarak gönderilmiş, gerekli incelemelerin yapılması ve öğretmen atama ve yer değiştirme döneminden önce bu durumun düzeltilmesi istenmiştir. Bakanlık ve il milli eğitim müdürlükleri arasında yürütülen rutin çalışmalarda kullanılan listelerden biri olan söz konusu liste haberde yer aldığı gibi Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Listesi değildir.

 

İllerde yapılacak çalışmaya esas olmak üzere illere gönderilen bu liste ile ilgili e-postadaki açıklamalar dikkate alınmadan eksik bilgi ve yanlış yoruma dayalı hazırlanan söz konusu haber, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine sebep olmaktadır.
banner182
Son Güncelleme: 11.08.2012 02:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol