banner374
04 Mayıs 2013 Cumartesi 16:42
MEB Piyangosu 2005'de Çalıştı
 Milli Eğitim Bakanlığı uzman öğretmenlik sınavını 2005 yılında bir kereye mahsus yapmış neredeyse sınava katılan tüm öğretmenleri uzman öğretmen yapmışlardır. 
2005 sonrasında her yıl kariyer basamakları sınavından söz edilmesine rağmen 2013 yılına geldik hala Milli Eğitim piyangosu diğer öğretmenlere şans vermedi.

Milli Eğitim Bakanlarından Ömer Dinçer zamanında öğretmenlerin kariyer basamakları 5 kademeden oluşacak şekilde hazırlanmış ama onunla birlikte yok olmuştur. Kariyer basamakların şu şekliyle olumlu karşılanmışken bir adım ileri gitmemiştir.
 
 1. Stajyer öğretmen 
 2. Öğretmen
 3. Uzman öğretmen
 4. Kıdemli Uzman Öğretmen
 5. Baş Öğretmen 
 
 
Yapılan yanlışlar öğretmenler arasında maddi ve manevi yaralar açmış çalışma barışını bozacak düzene gelmiş olması nedeniyle artık Milli Eğitim Bakanlığında elini taşın altına koyması gerekenler bu işe bir son vermelidirler.

2013 yılında beklentilerimiz son bulmuş ama en azından 2014 yılına kadar bir kariyer basamakları sınavı gerekmektedir.

MebPersoneli.Com / ÖZEL
banner182
Son Güncelleme: 04.05.2013 16:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
kariyer mi? 4 yıl önce

hala daha mebin bu politikasını desteklediğinize şaşırmıyorum aslında. adaletli bir adam bu 2005 ten bu yana 8 yıldır daha fazla maaş alanların, diğer öğretmenlerden daha fazla yaptığının ne olduğunu anlatması gerekir. hem aynı işi yapacaksın diğeri senden daha fazla maaş alacak neymiş efendim sınav kazanmış mış. tmm kazandın da e naptın diye adama sorarlar sihirli deynek mi verdiler eline? öyleyse polisler, askerler de rütbeyi sınavla alsınlar! al bozdur...