banner406
banner396
18 Mart 2014 Salı 13:17
Meb Şube Müdürlüğü Sınavında Üye Olunan Sendikaya Göre Değerlendirme Mi Yapıldı?
 Verilen bir soru önergesinde;
-Basında yer alan haberlerin ve yapılan şikâyetlerin, 10.02.2014-28.02.2014 tarihleri arasında yapılan Milli Eğitim Bakanlığı “Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sözlü Sınavı” sonuçlarında hukuksuzluk yapıldığına işaret ettiği,
-Söz konusu sınavın yazılı aşamasında yüksek puan alan ve sözlü sınavındaki soruları da cevaplandıran bazı adayların sınavı kazanamadıkları,
-Açıklanan sonuçlara göre, özellikle Eğitim-Bir-Sen üyeleri dışındaki sendika üyelerinin sözlü sınav puanlarının çok düşük olduğu, 70 puanlık barajı aşanların yok denecek kadar az olduğu, bunların da önemli bir kısmının sendikalarından istifa ettirildiği bilgisinin kamuoyuna yansımış olduğu
İfade edilerek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere, söz konusu sınava ilişkin şu sorular yer aldı:
1- 29 Aralık 2013 tarihinde “Milli Eğitim Bakanlığı Taşa Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Yazılı Sınav” sonuçlarına göre 70 ve üstü puan alan adayların puan sırasına göre sıralanması ile 70 ve üstü puan alan adayların sendikalara göre dağılımı kamuoyu ile paylaşılmış mıdır?
2- “29 Aralık 2013 tarihinde Mili Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Yazılı Sınav” sonuçlarına göre 70 ve üstü puan alan adayların yazılı sınav Sonuçlarıyla Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 10.02.2014-28.02.2014 tarihleri arasında yapılan Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sözlü Sınavına katılan 5913 adayın sözlü sınav sonuçlarının bulunduğu cetvel şeffaflık ilkesi doğrultusunda kamuoyu ile paylaşılmış mıdır? Paylaşılmadıysa bunun gerekçesi nedir?
3- Yazılı sınav puanları çok yüksek olduğu (Türkiye sıralamasında ilk yüz içerisinde yer aldıkları) halde Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 10.02.2014-28.02.2014 tarihleri arasında yapılan “Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sözlü Sınavı”nda başarısız olan adayların üye olduğu sendikalar hangileridir?
4- Yazılı sınav puanıyla sadece barajı aştığı halde Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 10.02.2014-28.02.2014 tarihleri arasında yapılan “Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Sözlü Sınavı”nda yüksek başarı gösteren adayların üye olduğu sendikalar hangileridir?
5- 29 Aralık 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Yazılı Sınavı'nın yapılacağının duyurulduğu 03.12.2013 tarihinden, mülakat sonuçlarının açıklandığı 07.03.2014 tarihine kadar yazılı sınav başvurusu yapan adaylardan kaç tanesi sendikasından istifa etmiştir? İstifa ettikleri sendikaların isimleri nelerdir? Bu adaylar hangi sendikalara geçmişlerdir? Bu adayların yazılı ve sözlü mülakatta aldıkları puanlar nelerdir?
6- Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliği'nin ekli kısmında yer alan Görevde Yükselme Sözlü Sınavı Değerlendirme Formu doğrultusunda adaylara sorular sorularak değerlendirme yapılmış mıdır? Yapılmışsa bu değerlendirme Görevde Yükselme Sözlü Sınavı Değerlendirme Formuna her bir kriter için ayrı ayrı puanlandırma şeklinde kurul üyelerince işlenmiş midir?  
Son Güncelleme: 18.03.2014 13:18
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.