banner406
banner396
03 Mayıs 2014 Cumartesi 11:11
MEB Şube Müdürü Görevde Yükselme Sınavına Kimler Girdi?
 Şube Müdürlüğü görevde yükselme sınavına girebilmek için aranan şartları taşımadıkları halde sınava giren ve ataması yapılan personelin olduğu iddiaları Mecliste soru önergesine konu edildi.
 
Milletvekili Nur SERTER tarafından verilen soru önergesinde; Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınav Kılavuzunda Yazılı Sınav Başvuru Şartlarının,
 
1 inci maddede “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68'inci maddesinin (B) bendinde belirtilen şartları taşımak”,
 
3 üncü maddede ise, “Talim ve Terbiye Kurulu uzmanı, eğitim uzmanı, uzman, raportör, sivil savunma uzmanı veya sayman kadrolarında iki; okul müdürü görevinde iki; müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı görevlerinde ayrı ayrı veya toplamda üç; şef kadrosunda dört veya öğretmen kadrosunda beş ya da bu kadrolarda toplam dört yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış olmak” şeklinde belirtildiğini ifade ederek,  3 üncü maddedeki koşulları taşımayan Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının sınava başvurdukları ve bunlardan bazılarının sözlü sınavda çok yüksek puanlar verilerek çeşitli il ve ilçelere şube müdürü olarak atandığı, ayrıca 657sayılı Devlet Memurları Kanununun 68/B maddesinde belirtilen şartları taşımayan eğitim çalışanlarının sınava başvurduğu ve bazılarının çeşitli il ve ilçelere atanma şartlarını taşımamalarına rağmen şube müdürü olarak atandığı bilgilerine ulaşıldığını ileri sürdü.
 
Milletvekili SERTER, soru önergesinde ayrıca Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:
 
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68'nci maddesinin (B) bendinde belirtilen şartları taşımadığı halde kaç kişi sınava başvurmuş, kaçının başvurusu kabul edilmiş, kaçı sınavı kazanmış, kaçı şube müdürü olarak atanmıştır? Şube Müdürü olarak atanan kişilerin isimleri nedir?
 
2- Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Yazılı Sınavı Başvuru Şartlarının 3.maddesindeki yeterlilikleri taşımadığı halde, kaç kişi sınava başvurmuş, kaçının başvurusu kabul edilmiş, kaçı sınavı kazanmış, kaçı şube müdürü olarak atanmıştır? Şube Müdürü olarak atanan kişilerin isimleri nedir?
 
3- Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınavına kaç kişi başvuru yapmış, kaçının başvurusu kabul edilmiş, yazılı sınava kaç kişi girmiştir?
 
4- Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınavına başvuru yaparak yazılı sınava giren kişilerin isimleri, görevleri, mesleki kıdemleri ve kadro dereceleri nedir?
 
5- Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme sözlü sınavını kazanan kişilerin isimleri, üye oldukları sendikalar, yazılı ve sözlü sınavdan aldıkları puanlar (kişi bazında ayrı ayrı) nedir?
 
6- Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme sözlü sınavını kazanarak şube müdürü olarak atanan kişilerin isimleri, nereye atandıkları, üye oldukları sendikalar, yazılı ve sözlü sınavdan aldıkları puanlar (kişi bazında ayrı ayrı) nedir?
 
7- Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü İçin Görevde Yükselme Sınavı başvuru ve atama kılavuzunda 1709 Şube Müdürlüğünün 1. derece Genel İdare Hizmetleri sınıfı kadrosu olduğu belirtilmesine rağmen bu kadrolara, 657 sayılı kanunun 45 ve 76. Maddelerine aykırı atamaların yapıldığı bilgisi doğru mudur? Usulsüz atanan kişilerin isimleri nedir, nerelerde göreve başlamışlardır?
 
memurunyeri
Son Güncelleme: 03.05.2014 11:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
selik 2014-05-03 11:33:02

bu derece olayi önemli kesinlikle.5ve6. dereceden atamasi aspilanlarin bu atamalari usulsuzdur

Avatar
gene tbrklr 2014-05-03 12:17:57

helal sana meb personel yine haberleri senden alıyoruz

Avatar
usulsuz mulakat ve atamaya hayir 2014-05-03 13:14:42

mahkemelerden ses cikmadimi henüz??

Avatar
bu ülkede mahkemeler var 2014-05-03 13:16:02

kesinlikle mülakata iptal kararları çıkacaktır

Avatar
aslan 2014-05-03 13:18:52

işte bu be helal olsun sizlere inşallah haksızlık yapanın yanına kar kalmayacaktır.şartları yutmayan ve atanalar er yada geç kamu zararı oluşturarak görevden alınacaklar

Avatar
son 2014-05-03 13:25:05

usulsüz atamalar iptal olsun

Avatar
usulsuz 2014-05-03 13:32:10

usulsüz atananlar tespit edilip derhal iptal edilmelidir

Avatar
Heryer usulsuzluk mu 2014-05-03 13:45:40

bu ne heryer mi usulsuzlukle dolu. bide dogru bi is yap meb