banner374
09 Temmuz 2012 Pazartesi 00:32
MEB'DE ATAMA FIRTINASI BAŞLIYOR!
Milli Eğitim Bakanlığında Grup Başkanalıklarına atama yapılıyor. Milli Eğitim Bakanı daha önce haberini yaptığımız gibi 8'e yakın istifasını aldığı grup başkanının yerine yenilerini atayacak. Grup Başkanlarını tek tek dinleyen Milli Eğitim bakanı durum değerlendirmesi yaptı ve istifaların nedenlerini öğrendiği gibi görevden almanın nedenlerini izah etme imkanı da bulmuş oldu.  
Milli Eğitim Bakanı Grup başkanlıklarına yapacağı atamalar için Genel müdürlerin tek tek fikirlerini alıyor.
 
Grup Başkanlıklarına yapacağı atamanın ardından 48 İl Milli Eğitim Müdürü ataması yapacak. 
 
Vekaleten ataması yapılan il müdürlerinden şu ana kadar kadrolu olarka atanarak kararnamesi resmi gazetede yayaımlanan 10 il müdürünün yanında 48 İl müdürü daha ataması yapılacak. Vekaleten ataması yapılan İl müdürlerinden 10'a yakın isim ise gidici. Daha önce sendika ağırlıklı olarak oluşturulan listede sendikanın etkisi bu sefer olmayacak.
 
Haklarındadaki şikayetlerin ayyuka çıktığı 10'a yakın İl Müdürü görevden alınacak.
 
Bu İl Müdürleri arasında Samsun, Adana, Gaziantep gibi İllerin müdürleri yer alıyor. 
 
Milli Eğitim Bakanının onayladığı atamalarda 3'lü mekanizma kullanılıyor. Ak Parti İl Teşkilatı, İl Milletvekilleri ve Valilerin görüşleri alınarak İl Milli Eğitim Müdürleri atanacak. Bu isimlerin belirlenmesinde en büyük etki ise Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM'e ait.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve şube müdürlüklerine yapılacak olan atamalarda da aynı 3'lü mekanizma kullanılarak atamalar yapılacak.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğününü ardından 1200 şube müdürü ataması yapılacak


memurname
banner182
Son Güncelleme: 09.07.2012 00:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol