banner374
03 Eylül 2012 Pazartesi 16:57
MEB’de Havuz Keyfi Sona Eriyor

 666 Sayılı KHK sonrası Milli Eğitim Bakanlığında Havuza alınan birçok Genel Müdür, Genel müdür yardımcısı, Daire Başkanı ve şube müdürü için Havuz Sefası ya da cezası bitiyor. Bazıları için ise daha yeni başlıyor.

Milli Eğitim Bakanı DİNÇER yeni bir çalışmanın içerisinde. Ayrıntılar;

Bakanlık Beşevler kampusunda kızağa çekilen  Müsteşar yardımcısı, genel müdür, genel müdür yardımcısı, daire başkanı düzeyindeyken havuza alınan bürokratların dörder beşer kişilik odalarda uzun sohbetlerle geçirdikleri günler son buluyor. 

666 Sayılı KHK sonrası havuza alınan 250 ye yakın bürokrat keyfi çatmaya başlamış oldukça rahat, bazıları ise aldıkları maaşı haketmeme endişesi taşıyordu. Bulundukları makamın maaş ve tazminatını aldığı halde hiçbir iş yapmadan Milyarlarca TL devlete maliyeti olan bu atıl durumdaki bürokratlar için Sayın Bakan DİNÇER çözümü buldu. 

 Havuzdaki çoğu emekliliği gelmiş ya da dolmuş olan bu havuz bürokratlarını 6 aylık geçici görevlendirmelerle doğu ve güneydoğuya bakanlık yetkilisi olarak gönderecek. İl il ilçe ilçe köy köy dolaşıp eğitim öğretimle ilgili, 4+4+4 teki durum ve yaşanana aksaklıklarla ilgili rapor düzenlemeleri için görevlendirecek. 

Aylardır keyif süren Bakanlık bürokratlarının keyfini kaçıracak bu uygulamaya çoğunun itiraz etmesi ve emekli olması bekleniyor. Özellikle Ak Partili bazı bürokratların bu karara itiraz etmemesi için bu uygulama kapsamına sokulmaması gibi bir düşünce de mevcut. Bazı Bürokratlar açtıkları dava ile görevine dönmeyi beklerken bazılarının ise aldığı maaşı haketmeme endişesi nedeniyle dürüst davranarak bu görevi seve seve içtenlikle yapacaklarını şimdiden çok açık bir şekilde söyleyebiliriz.

MEB merkez teşkilaktındaki şube müdürlerinden yaklaşık 200 tanesinin ise havuza gideceği konuşuluyor.

Milli Eğitim bakanı Ömer DİNÇER'in bu sorunu da bu şekilde çözmesi oldukça manidardır.

Sayın Başbakanın onayını alarak Bakanlıkta yapacağı değişim dönüşüm işine Bürokratlarından başlayacağını ve hepsini görevden alacağını Sayın Başbakana İlk söylediğinde,  Sayın Başbakan'dan  gelecek olan tepkilere rağmen arkasında durmasını isteyen Sayın Bakan Ömer DİNÇER'in, gelen hiçbir tepkiye aldırış etmemesi, kulaklarını tıkayıp hedefine kilitlenmiş olması Sayın Bakan'ın arkasındaki desteği ve sanılanın aksine ne kadar gözü kara olduğunu göstermektedir.

 Ajanskamu

 


banner182
Son Güncelleme: 03.09.2012 16:57
Anahtar Kelimeler:
meb havuz keyfi sona eriyor
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol