banner374
19 Şubat 2013 Salı 21:32
Meb'de İstifalar Başladı  Sıra Müsteşarda
Milli Eğitim Bakanlığında Ömer DİNÇER'in getirmiş olduğu Müsteşar Yardımcılarından Halis Yunus ERSÖZ istifa etti. Diğer Müsteşar yardımcısı Birol EKİCİ Bey'in de önümüzdeki günlerde istifa edip Çalışma Bakanlığına geçmesi bekleniyor.

Ömer DİNÇER'le beraber geldiklerinde DİNÇER giderse bizde gideriz diyen Müsteşar Yardımcıları sözlerini tuttu.

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Emin ZARARSIZ Bey'in yerine Müsteşar atamasının bir ay içerisinde yapılacağı bilgilerini Başbakanlık kaynaklı olarak verebiliriz.

Milli Eğitim Bakanlığında Müsteşar yardımcılarından Merdan TUFAN Bey'in yaz ayında 65 yaştan zorunlu emekliye ayrılacağı ve yine diğer Müsteşar Yardımcısı Zübeyir YILMAZ'ın havuza alınacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Müsteşarlık makamında sadece Salih ÇELİK'in kalmasına kesin gözüyle bakılıyor. Salih ÇELİK'in her dönem Milli Eğitim Bakanlığında makamını korumasının en büyük nedeni olarakta ,Özellikle Avrupa Birliği projeleri ve eğitimleri konusunda başarılı çalışmaları ve eğitimin bütün yükünün her yıl sırtında olması olarak gözleniyor. 

Milli Eğitim Bakanlığında Müsteşarlık makamı için en güçlü kişinin Kalkınma Bakanı Kemal MADENOĞLU ismi olduğu biliniyor. Yine eskilerden bir profesörü Nabi Hoca'nın çok istediği iddia ediliyor. 

Umarız bu sefer Başbakan ve Nabi Hoca MEB camiası içerisinden birisinin Müsteşar yapar.

Milli Eğitim Bakanlığında Müsteşar, Müsteşar yardımcıları , Genel Müdürler ve grup başkanları eğitimin içinden gelen kişilerle yeniden dizayn edilmeden Bakan Bey'in sorunlara çözüm üretmesi gerçekten zor görünüyor.

Milli Eğitim Bakanlığında Müsteşarlık, Müsteşar yardımcılığı ve genel müdürlükler konusunda önümüzde ki günlerde flaşş gelişmeler yaşanacak...
banner182
Son Güncelleme: 19.02.2013 21:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
KADİR 4 yıl önce

güle güle.

Avatar
ahmet 4 yıl önce

en sonunda ülkeye yarar getirecek bir icraat yapmışlar