banner374
24 Mayıs 2013 Cuma 08:01
MEB'DE LOJMAN SALTANATI !
 Milli Eğitim Bakanlığında lojman saltanatı bir türlü bitmiyor. Bakanlık merkez teşkilatı ve Ankara başta olmak üzere ülke genelinde lojman tahsisi ve sıralamalar konusunda bir adaletsizlikk yaşanıyor.
Milli Eğitim Bakanlığı personelinin devletin lojmanında 5 yıl oturma hakkı bulunurken yıllardır işgalci durumda bulunan memur ve yöneticiler bulunuyor. Bu kişiler kendi haklarına razı olmayıp işgalci konumda yıllardır lojmanlarda otururken binlerce memur lojmanlarda oturmak için sırada beklemektedir.

Lojman işgalinin en bariz yaşandığı yerlerden biriside Bakanlık Merkez teşkilatıdır.

Bakanlık Merkez Teşkilatında 18 - 20 yıldır işgalci konumunda bulunan memur ve yöneticiler bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığının gücü bu işgalcileri çıkarmaya yetmiyor. 

Hüseyin Ali KESKİN , Milli Eğitim Bakkanlığında Basın Müşavirinin fotoğrafçısı , MEB'in Keçiören Kalaba Lojmanlarına giriş tarihi 20/07/1990 , çıkması gereken tarih 20/07/1995 olarak gözüküyor. Ancak bu memuru Bakanlık 18 yıldır lojmandan çıkartamıyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatı başta olmak üzere taşra teşkilatında da durum pek farklı değil. Lojmanlara giren çıkmıyor. Sırada bekleyenlerde lojman hakkından yararlanamıyor.

Bakanlığın lojmanlar konusunda yeni bir genelge hazırlayarak süresi dolan memurları lojmanlardan gerekirse kolluk kuvvetiyle çıkarması ; lojmanlarda önceliği ise eşi çalışmayan ve evi olmayan memurlara tanıması üzerine yeni bir genelge hazırlaması gerekir. 

Umarız Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu uyarımızı dikkate alır.
banner182
Son Güncelleme: 24.05.2013 08:01
Anahtar Kelimeler:
meb lojman saltanatı
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol