banner374
18 Temmuz 2012 Çarşamba 13:17
MEB'de ''zorunlu eğitim mesaisi''
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu (TTK) Başkanı Emin Karip, ''Şu an bizim için mesai kavramı yok. Gerekiyorsa hafta sonu da çalışıyoruz. Çünkü bizim önceliğimiz Eylül ayında, okullar açıldığı gün hem 1. ve hem 5. sınıflarda ilkokullar ve ortaokullar için yenilenen haftalık ders çizelgesinin gerektirdiği öğretim materyallerinin öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin kullanımına hazır olmasıdır'' dedi.

 

Bakanlığın 4+4+4'e ilişkin sürdürdüğü çalışmaları hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulunan Karip, kurul olarak çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek şunları söyledi:

 

''İlköğretim 5. sınıfta öğrencilerimizin tercih yapabileceği 15 seçmeli ders var. Öncelikli olarak 5. sınıfta okutulacak derslerin içeriklerini hazırlıyoruz ve çalışmalarımızda yoğun olarak bu 15 dersin öğretim programlarının ve öğretim materyallerinin hazırlanması üzerine odaklanmış durumdayız. Bunlarla ilgili komisyonların çalışmaları devam ediyor.''

Ders saati sürelerinde ise bir değişikliğin söz konusu olmadığını, her ders süresinin hem ilkokullar hem ortaokullar için 40'ar dakika olacağını kaydetti.
banner182
Son Güncelleme: 18.07.2012 13:17
Anahtar Kelimeler:
meb zorunlu eğitim mesaisi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol