banner374
12 Eylül 2013 Perşembe 17:25
MEB’den Öğretmen Oryantasyonu !

Geçtiğimiz günlerde açıklanan öğretmen atamalarının ardından AKP'nin düzenlediği “uyum” toplantısında, mesleğe yeni başlayan öğretmenlere, uzaktan eğitim adı altında çeşitli akademisyenlerin ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın da olduğu video konferanslar izletildi.

Öğretmenlere sosyal medya uyarısı: Anarşi değil, kamu güvenliği
Sosyal medyaya ilişkin öğretmenlere kimi tavsiyelerde bulunulan video eğitiminde, öğretmenlerin sosyal medya araçlarını çok uygun kullanması istendi.

Sosyal medya üzerinden milletin galeyana getirildiği, sokağa çıkmasının istendiği ve isyana davet edildiği belirtilirken, öğretmenlerden “sosyal medyayı anarşi ve huzursuzluk için değil, kamu güvenliği ve millet istikbali için kullanmaları, bu sayede öğrencilere örnek olmaları” istendi.

Ayrıca öğretmenlerden ihbar da talep edilirken, olumsuz yönde paylaşımların gerekli mercilere iletilmesi talep edildi.

“Allah için ne yapmalıyım”
Eğitim kapsamında sunum yapan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden bir akademisyen ise, öğretmen ahlakından bahsederken, öğretmenlere Hz. Ömer adaletini örnek gösterdi ve “Her sabah kalkınca bugün Allah için ne yapmalıyım” diyen Ömer’in örnek alınmasını tavsiye etti.

Türbanlı öğretmenlerle ayrı toplantı
Eğitimde dikkat çeken bir diğer husus ise toplantılarda türbanlı öğretmenler için yapılan duyuru oldu. Toplantı sırasında eğitim sonlandığında türbanlı öğretmenlerin kalması istenirken, türbanlı öğretmenlere “haklarının” anlatılacağı dile getirildi.

Kaynak: Ali Ufuk Arikan - soL

banner182
Son Güncelleme: 12.09.2013 17:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
SINIFÇI 3 yıl önce

sayin nabi avci sen hz ömerin adaletini hiç okudumu sizin getrdiginiz sistemin suçunu bedelini sinifçilara yuklaediniz 2snedir almiyosunuz varmidir hz ömerin adaletinde böyle br şey

Avatar
SINF EMEL 3 yıl önce

sen allah için bu işi duzelttimdiyebilirsin sayınnabi avcı önce kendınıze bakın ve allahtan korkun dıyorum ölüm var ahıret vehsap gunu var