banner374
17 Ağustos 2012 Cuma 10:48
MEB'den 'Sağlık Kurulundan Alınacak Rapor'la İlgili Resmi Yazı
 
MEB yayımladığı yazı ile kayıt hakkı elde eden ancak, bedenen ve zihnen gelişmemiş çocukların kayıt işlemlerine açıklık getirdi.

 

      Yaşça kayıt hakkım elde eden, ancak bedenen veya zihnen yeterince gelişmemiş olup okula uyum sağlayamayan 66 ay ve üzeri çocuklar da kasım ayı sonuna kadar sağlık kurumlarından verilen bedenen veya zihnen gelişmemiş tıbbi tanılı rapor üzerine okul öncesi eğitime yönlendirilebilir veya kayıtları bir yıl ertelenebilir. " şeklinde değiştirilmiştir.

 

       66 ay ve üzeri doğumlu çocukların kayıtlarının bir yıl ertelenmesi veya okulöncesi eğitime yönlendirilmesine ilişkin işlemlerin okul yönetimleri tarafından, sağlık kurumundan alman raporun okula verildiği andan itibaren komisyon kurulmadan ve kasım ayı sonu beklenilmeden e-okulda birinci sınıfa kesin kayıt yapıldıktan sonra öğrenci işlemleri/ayrılma işlemleri/veli isteği (Yön. 15. madde 1.sınıfta kayıt erteleme) ekranından kaydın bir yıl ertelenmesi veya öğrenci işlemleri / şube işlemleri ekranından anasınıfına aktarılması ve raporun alınacağı kurum konusunda okul yönetimlerince vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi istenmektedir.

 

A. Rasim Askerbanner182
Son Güncelleme: 17.08.2012 10:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol